Szkolenia
Czy wypalenie zawodowe wśród Architektów IARP to fakt?
27-03-2025,
rozpoczęcie o 15:00.
Gdańsk
- PO/0013/Std/2025
Szkolenie „Wypalenie zawodowe wśród Architektów IARP” to program, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zjawiska wypalenia zawodowego w środowisku architektów oraz dostarczenie narzędzi do jego zapobiegania i radzenia sobie z jego skutkami.Cykl obejmuje zarówno teorię, jak i praktyczne metody radzenia sobie z przeciążeniem zawodowym, stresem oraz zmęczeniem psychicznym. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać pierwsze objawy wypalenia, jakie są jego przyczyny oraz jakie strategie mogą zastosować, aby poprawić swój komfort pracy i zachować równowagę w życiu osobistym.
Warsztaty dla Młodych Twórców Gr I pt "Poskładajmy malowniczy Gdańsk"
29-03-2025,
rozpoczęcie o 10:00.
Gdańsk
- PO/0011/War/2025
Poprawne przenoszenie propozycji z rysunku na kartkę. Zapoznanie się z architekturą Gdańska i najbardziej charakterystyczne przedmioty. Idealne dobranie kolorów za pomocą farb akrylowych.
Warsztaty dla Młodych Twórców Gr II pt "Poskładajmy malowniczy Gdańsk"
29-03-2025,
rozpoczęcie o 12:15.
Gdańsk
- PO/0012/War/2025
Poprawne przenoszenie propozycji z rysunku na kartkę. Zapoznanie się z architekturą Gdańska i najbardziej charakterystyczne przedmioty. Idealne dobranie kolorów za pomocą farb akrylowych.
Praktyczne aspekty stosowania KPA przy wydawaniu pozwolenia na budowę
02-04-2025,
rozpoczęcie o 15:15.
Poznań
- WP/0012/Std/2025
Szkolenie ma na celu omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących prowadzenia postępowania administracyjnego o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę.Przedstawienie zagadnień dotyczących udziału stron w postępowaniu o pozwolenie na budowę, wszczęcia i prowadzenia postępowania, wezwania do uzupełnienia braków formalnych wniosku i merytorycznych projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego, zawieszenia postępowania z urzędu i na wniosek stron, bezczynności i przewlekłości postępowania, wydania decyzji i odwołania.
Omówienie najważniejszych regulacji Kodeksu postępowania administracyjnego w ww. zakresie wraz z podaniem przykładów.
Co architekt powinien wiedzieć o geotechnicznych warunkach posadowienia budynków.
02-04-2025,
rozpoczęcie o 15:30.
Opole
- OP/0013/War/2025
Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza do udziału w stacjonarnym szkoleniu pt.: „Prawne i techniczne aspekty ustalania geotechnicznych warunków posadowienia budynków w praktyce projektowej oraz realizacji inwestycji”
ARCHITEKT JAK CHALLENGER, czyli jak skutecznie budować relacje biznesowe i prowadzić efektywne spotkania (warsztaty stacjonarne)
03-04-2025,
rozpoczęcie o 10:45.
Poznań
- WP/0007/War/2025
Szkolenie w formie warsztatów skierowane do architektów, którzy chcą skutecznie budować relacje biznesowe i zwiększyć efektywność sprzedaży swoich usług. Uczestnicy poznają model Challenger – nowoczesne podejście do negocjacji i współpracy z inwestorami. Nauczą się świadomego kreowania wizerunku eksperta, poznają techniki skutecznej komunikacji oraz sposoby na profesjonalne prezentowanie swojego zdania. To praktyczne szkolenie pozwoli architektom lepiej rozumieć potrzeby inwestorów i skuteczniej osiągać swoje cele biznesowe.
Architekci rozmawiają OTWARCIE, spotkanie trzecie pt "Źle/dobrze wyceniamy? Źle/dobrze płacimy?"
04-04-2025,
rozpoczęcie o 16:50.
Gdańsk
- PO/0016/Std/2025
W spotkaniu “Architekci rozmawiają OTWARCIE” udział wezmą następujący goście (w kolejności zgodnej z programem) - Jakub Drohomirecki Architekt IARP, Anna Myślińska Architekt IARP
ARCHITEKT W ROLI MENEDŻERA, o tym jak budować autorytet lidera i skuteczny zespół projektowy (warsztaty stacjonarne)
10-04-2025,
rozpoczęcie o 10:45.
Poznań
- WP/0008/War/2025
Szkolenie dedykowane architektom, którzy chcą doskonalić umiejętności pracy zespołowej i skutecznego zarządzania zespołem. Uczestnicy warsztatów poznają kluczowe metody współpracy, delegowania zadań oraz ich egzekwowania. Nauczą się także budowania motywacji, efektywnej komunikacji oraz rozwijania relacji zarówno wewnątrz zespołu, jak i z zewnętrznymi partnerami. To praktyczne warsztaty, które pomogą zwiększyć efektywność i jakość pracy zespołu architektonicznego.
Reforma planowania przestrzennego
15-04-2025,
rozpoczęcie o 15:45.
Poznań
- WP/0090/Std/2023
Przedstawienie najważniejszych informacji o nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r., która została uchwalona dnia 7 lipca 2023 r.Najważniejsze zmiany obejmują wprowadzenie nowego aktu planistycznego – planu ogólnego gminy w miejsce studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zintegrowanego planu inwestycyjnego.
Zmieniają się także zasady uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i wydawania decyzji o warunkach zabudowy.
Istotnej modyfikacji ulegają przepisy dotyczące partycypacji społecznej w uchwalaniu aktów planowania przestrzennego.