Co z oczu to z serca? – Zasady wykonywania hydroizolacji ścian zewnętrznych budynków zagłębionych w gruncie / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 06-05-2025, Wrocław - DS/0015/War/2025

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat zasad wykonywania hydroizolacji ścian zewnętrznych budynków zagłębionych w gruncie.

Uwaga: Link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 13.00

W ogniu przepisów
szkolenie archiwalne z dnia 29-04-2025, Rzeszów - PK/0030/Std/2025

Systematyka zmian przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Omówienie przepisów traktujących o uzgodnieniu projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego oraz projektu urządzenia przeciwpożarowego pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej.

Podczas szkolenia przewidziany jest blok poświęcony odpowiedziom na pytania uczestników szkolenia. Pytania należy wcześniej przesłać drogą elektroniczną do organizatora, bądź przedstawić w formie pisemnej w dniu szkolenia.

Omówienie Roz. Min. Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpoż. budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2023r. poz 822)
szkolenie archiwalne z dnia 17-04-2025, Gdańsk - PO/0025/Std/2025

W trakcie szkolenia omówione zostanie Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2023 r., poz. 822).
W drugiej części wykładu przedstawiona będzie procedura odbiorowa prowadzona przez funkcjonariuszy PSP wobec budynków nowopowstałych. Szczegółowo zostaną omówione dokumenty, które podlegają sprawdzeniu podczas czynności odbiorowych. Wykład zakończony będzie panelem dyskusyjnym, podczas którego będzie można podzielić się własnymi doświadczeniami i poznać stanowiska, problemy i oczekiwania na styku współpracy projektanta – rzeczoznawcy pożarowego – funkcjonariusza PSP przeprowadzającego czynności odbiorowe.

Reforma planowania przestrzennego
szkolenie archiwalne z dnia 15-04-2025, Poznań - WP/0090/Std/2023

Przedstawienie najważniejszych informacji o nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r., która została uchwalona dnia 7 lipca 2023 r.

Najważniejsze zmiany obejmują wprowadzenie nowego aktu planistycznego – planu ogólnego gminy w miejsce studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zintegrowanego planu inwestycyjnego.

Zmieniają się także zasady uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i wydawania decyzji o warunkach zabudowy.

Istotnej modyfikacji ulegają przepisy dotyczące partycypacji społecznej w uchwalaniu aktów planowania przestrzennego.

ARCHITEKT W ROLI MENEDŻERA, o tym jak budować autorytet lidera i skuteczny zespół projektowy (warsztaty stacjonarne)
szkolenie archiwalne z dnia 10-04-2025, Poznań - WP/0008/War/2025

Szkolenie dedykowane architektom, którzy chcą doskonalić umiejętności pracy zespołowej i skutecznego zarządzania zespołem. Uczestnicy warsztatów poznają kluczowe metody współpracy, delegowania zadań oraz ich egzekwowania. Nauczą się także budowania motywacji, efektywnej komunikacji oraz rozwijania relacji zarówno wewnątrz zespołu, jak i z zewnętrznymi partnerami. To praktyczne warsztaty, które pomogą zwiększyć efektywność i jakość pracy zespołu architektonicznego.

Architekci rozmawiają OTWARCIE, spotkanie trzecie pt. "Źle/dobrze wyceniamy? Źle/dobrze płacimy?"
szkolenie archiwalne z dnia 04-04-2025, Gdańsk - PO/0016/Std/2025

Stacjonarne spotkanie środowiska pomorskich architektów jest wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu wyceny pracy architekta, wymiany doświadczeń i dyskusji na temat kluczowych kwestii związanych z finansami.

ARCHITEKT JAK CHALLENGER, czyli jak skutecznie budować relacje biznesowe i prowadzić efektywne spotkania (warsztaty stacjonarne)
szkolenie archiwalne z dnia 03-04-2025, Poznań - WP/0007/War/2025

Szkolenie w formie warsztatów skierowane do architektów, którzy chcą skutecznie budować relacje biznesowe i zwiększyć efektywność sprzedaży swoich usług. Uczestnicy poznają model Challenger – nowoczesne podejście do negocjacji i współpracy z inwestorami. Nauczą się świadomego kreowania wizerunku eksperta, poznają techniki skutecznej komunikacji oraz sposoby na profesjonalne prezentowanie swojego zdania.
To praktyczne szkolenie pozwoli architektom lepiej rozumieć potrzeby inwestorów i skuteczniej osiągać swoje cele biznesowe.

Praktyczne aspekty stosowania KPA przy wydawaniu pozwolenia na budowę
szkolenie archiwalne z dnia 02-04-2025, Poznań - WP/0012/Std/2025

Szkolenie ma na celu omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących prowadzenia postępowania administracyjnego o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę.

Przedstawienie zagadnień dotyczących udziału stron w postępowaniu o pozwolenie na budowę, wszczęcia i prowadzenia postępowania, wezwania do uzupełnienia braków formalnych wniosku i merytorycznych projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego, zawieszenia postępowania z urzędu i na wniosek stron, bezczynności i przewlekłości postępowania, wydania decyzji i odwołania.

Omówienie najważniejszych regulacji Kodeksu postępowania administracyjnego w ww. zakresie wraz z podaniem przykładów.

Warsztaty dla Młodych Twórców Gr II pt "Poskładajmy malowniczy Gdańsk"
szkolenie archiwalne z dnia 29-03-2025, Gdańsk - PO/0012/War/2025

Poprawne przenoszenie propozycji z rysunku na kartkę. Zapoznanie się z architekturą Gdańska i najbardziej charakterystyczne przedmioty. Idealne dobranie kolorów za pomocą farb akrylowych.

Warsztaty dla Młodych Twórców Gr I pt "Poskładajmy malowniczy Gdańsk"
szkolenie archiwalne z dnia 29-03-2025, Gdańsk - PO/0011/War/2025

Poprawne przenoszenie propozycji z rysunku na kartkę. Zapoznanie się z architekturą Gdańska i najbardziej charakterystyczne przedmioty. Idealne dobranie kolorów za pomocą farb akrylowych.

Czy wypalenie zawodowe wśród Architektów IARP to fakt?
szkolenie archiwalne z dnia 27-03-2025, Gdańsk - PO/0013/Std/2025

Szkolenie „Wypalenie zawodowe wśród Architektów IARP” to program, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zjawiska wypalenia zawodowego w środowisku architektów oraz dostarczenie narzędzi do jego zapobiegania i radzenia sobie z jego skutkami.
Cykl obejmuje zarówno teorię, jak i praktyczne metody radzenia sobie z przeciążeniem zawodowym, stresem oraz zmęczeniem psychicznym. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać pierwsze objawy wypalenia, jakie są jego przyczyny oraz jakie strategie mogą zastosować, aby poprawić swój komfort pracy i zachować równowagę w życiu osobistym.

"Ile to jest warte? Start w architektonicznym biznesie i sztuka wyceny" (szkolenie stacjonarne)
szkolenie archiwalne z dnia 21-03-2025, Poznań - WP/0008/Std/2025

Celem szkolenia jest skonfrontowanie wycen pracy projektowej w środowisku architektonicznym, przedstawienie drogi projektowej mikrobiura architektonicznego na przestrzeni 4 lat, od otwarcia do stanu obecnego oraz rozpoczęcie otwartego dialogu w temacie wartości pracy architekta.

JA, ARCHITEKT W ZMIANIE (warsztaty stacjonarne)
szkolenie archiwalne z dnia 20-03-2025, Poznań - WP/0006/War/2025

Szkolenie skierowane jest do architektów, którzy mierzą się ze zmianami w życiu zawodowym i prywatnym. Uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne narzędzia pomagające w skutecznym zarządzaniu zmianą i pokonywaniu oporu. Poznają koncepcję świata VUCA, a także sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Warsztatowe podejście pozwoli na analizę wyzwań i opracowanie strategii działania w dynamicznym otoczeniu. To doskonała okazja, aby rozwinąć umiejętności adaptacyjne i wzmocnić swoją pozycję w zmieniającym się świecie architektury.

Balkon stary lepszy od nowego ? Czyli dlaczego współczesne balkony już po kilku latach stwarzają problemy / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 13-03-2025, Zygmunta Wróblewskiego 18, - DS/0010/War/2025

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat prawidłowej izolacji balkonów i tarasów.

Uwaga: Link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 13.00

JAK WYGRAĆ Z MANIPULACJĄ, rozpoznanie gry, obrona i … czasami kontratak (warsztaty stacjonarne)
szkolenie archiwalne z dnia 13-03-2025, Poznań - WP/0124/Std/2024

Poznanie przyczyn skąd się bierze w ludziach potrzeba manipulacji.
Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej tego, jak manipulacje wpływają na relacje z inwestorami i klientami oraz poznanie technik i sposobów, jak skutecznie się przed nią bronić.
Analiza tematu - czy mogą być „dobre manipulacje”?


Wprowadzenie do architektonicznego projektowania światłem – poetyka i pragmatyzm projektowania
szkolenie archiwalne z dnia 11-03-2025, Gdańsk - PO/0009/Std/2025

Szkolenie skierowane jest do architektów, którzy chcą rozszerzyć swój warsztat projektowy o kompetencje w zakresie architektonicznego projektowania oświetlenia. Program stanowi kompaktowy przegląd podstawowych zagadnień, kluczowych pojęć oraz praktycznych aspektów związanych z projektowaniem oświetlenia z uwzględnieniem najnowszych wymagań i trendów.
W ramach szkolenia poruszone zostaną zagadnienia związane z projektowaniem terenów zewnętrznych, iluminacji oraz oświetlenia wnętrz. Tematyka ta zostanie jednak jedynie zarysowana, ponieważ jej pełne omówienie wykracza poza dostępne ramy czasowe. Istnieje możliwość kontynuacji szkolenia w tym zakresie tematycznym w przyszłości.

Wypalenie zawodowe architekta, realne wyzwanie naszych czasów czy modny temat (warsztaty stacjonarne)
szkolenie archiwalne z dnia 06-03-2025, Poznań - WP/0005/War/2025

Szkolenie przeznaczone jest dla architektów doświadczających wypalenia zawodowego w swoim życiu zawodowym.
Celem warsztatu jest zwiększenie świadomości na temat wypalenia zawodowego wśród architektów oraz poznanie strategii długoterminowych wspierających zdrowie psychiczne i równowagę zawodowo-osobistą architektów.

Analiza ciszy
szkolenie archiwalne z dnia 27-02-2025, Rzeszów - PK/0125/Std/2024

Zapewnienie komfortu akustycznego stanowi jedno z zadań stojących przed architektami.

Funkcja budynków oraz przeznaczenie pomieszczeń obligują nas do stosowania w projektach rozwiązań mających na celu osiągnięcie określonej izolacyjności od dźwięków.

W konkretnych przypadkach obowiązujące przepisy wprost nakładają konieczność wykazania w projekcie budowlanym, że przyjęte rozwiązania są zgodne z wymogami prawa.

Kiedy i jak zatem dokonać rzetelnej analizy akustycznej?

EDUKACJA i KULTURA: Jak projektować obiekty użyteczności publicznej / szkolenie stacjonarne we Wrocławiu
szkolenie archiwalne z dnia 26-02-2025, ul. Fabryczna 24, Wrocław - DS/0123/Std/2024

Szkolenie skupia się na uporządkowaniu wiedzy z zakresu projektowania obiektów użyteczności publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań wspierających prace projektowe. Bezpośrednio po wykładach przewidziane jest zwiedzanie obiektu.

„Renowacja energetyczna budynków zabytkowych – czyli rzecz o ociepleniach od wewnątrz” / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 20-02-2025, Wrocław - DS/0059/War/2023

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat renowacji energetycznej obiektów zabytkowych.

Uwaga: Link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 13.00

Standardy Retencji dla Miasta Poznania w odniesieniu do pól inwestycyjnych
szkolenie archiwalne z dnia 20-02-2025, Poznań - WP/0001/Std/2025

Podczas szkolenia zostaną przedstawione informacje na temat Standardów Retencji dla Miasta Poznania. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z wymaganiami Aquanet Retencja dotyczącymi dokumentacji projektowej. Omówione zostaną wytyczne do projektowania, metodyka wyliczeń oraz zawartość dokumentacji projektowej.

Przedstawione zostaną aktualne Katalogi przygotowane przez Aquanet Retencja z tym związane (katalogi prawdopodobnie będą modyfikowane w celu lepszego sprecyzowania rozwiązań jakie Projektant może zastosować dla swojej inwestycji). Omówiona zostanie – krok po kroku – niezbędna procedura dla spraw związanych z retencją wód w mieście.

UWAGA - Pytania lub szczególne zagadnienia do poruszenia dotyczące problematyki szkolenia prosimy zgłaszać drogą mailową na adres biura WPOIA RP – wielkopolska@izbaarchitektow.pl do dnia 5 lutego 2025 roku.

Szkolenie on-line pt "Kreowanie wizerunku architekta"
szkolenie archiwalne z dnia 13-02-2025, Gdańsk - PO/0004/Std/2025

Szkolenie obejmie podstawy budowania marki własnej w środowisku medialnym – zarówno mediów tradycyjnych, jak i społecznościowych.

Projektowanie fasad z wykorzystaniem systemów aluminiowych w budynkach magazynowo-produkcyjno-biurowych.
szkolenie archiwalne z dnia 11-02-2025, Katowice - SL/0005/Std/2025

Jak wygląda współpraca pomiędzy producentem a projektantem w zakresie przygotowywania projektu budowlanego. Jak dobrać właściwe rozwiązania aby sprostać narzuconym wymaganiom i normom.

Warsztaty Gr 2 pt. "Robaczek buduje sobie dom. Inspiracje strukturami organicznymi w architekturze ludzi".
szkolenie archiwalne z dnia 08-02-2025, Gdańsk - PO/0004/War/2025

Warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza polega na prezentacji wyjaśniającej dzieciom ideę architektury organicznej oraz pokazania przykładów budowli zaprojektowanych w tym nurcie.
Część druga będzie polegała na budowaniu przez dzieci, domku dla robaczka. Inspiracją do stworzenia takiej budowli będzie architektura organiczna

Warsztaty Gr 1 pt. "Robaczek buduje sobie dom. Inspiracje strukturami organicznymi w architekturze ludzi".
szkolenie archiwalne z dnia 08-02-2025, Gdańsk - PO/0003/War/2025

Warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza polega na prezentacji wyjaśniającej dzieciom ideę architektury organicznej oraz pokazania przykładów budowli zaprojektowanych w tym nurcie.
Część druga będzie polegała na budowaniu przez dzieci, domku dla robaczka. Inspiracją do stworzenia takiej budowli będzie architektura organiczna

Architekci rozmawiają OTWARCIE.
szkolenie archiwalne z dnia 17-01-2025, Gdańsk - PO/0030/Std/2024

W spotkaniu “Architekci rozmawiają OTWARCIE” udział wezmą następujący goście (w kolejności zgodnej z programem) - radca prawny Rafał Tołwiński, radczyni prawna Izabela Turczyńska-Buszan oraz adwokat Dominika Szumała-Walczak.

Architekci rozmawiają OTWARCIE, spotkanie drugie. Architekt - zawód podwyższonego ryzyka? Spotkanie z prawnikami.
szkolenie archiwalne z dnia 17-01-2025, Gdańsk - PO/0119/Std/2024

W spotkaniu “Architekci rozmawiają OTWARCIE” udział wezmą następujący goście (w kolejności zgodnej z programem) - radca prawny Rafał Tołwiński, radczyni prawna Izabela Turczyńska-Buszan oraz adwokat Dominika Szumała-Walczak.

EDUKACJA i KULTURA - obiekty użyteczności publicznej | wykłady i zwiedzanie Dom Studenta UW nr 7 "Sulimy"
szkolenie archiwalne z dnia 15-01-2025, Warszawa - MA/0121/Std/2024

W imieniu eduArch zapraszamy na szkolenie skupiające sie na uporządkowaniu wiedzy z zakresu projektowania obiektów użyteczności publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem standardów i wytycznych projektowania uniwersalnego. Omówione zostaną aspekty dostępności architektonicznej dla różnych grup użytkowników oraz wytyczne projektowe dla obiektów zamieszkania zbiorowego, w tym dobór odpowiednich materiałów akustycznych, przeciwpożarowych i sanitarnych. Zasady projektowania uniwersalnego zostaną przedstawione na przykładzie projektu Domu Studenckiego zrealizowanego przez pracownię projektową „Projekt Praga”. Bezpośrednio po wykładach przewidziane jest zwiedzanie obiektu.

Dom Studenta nr 7 "Sulimy" jest pierwszym od kilkudziesięciu lat nowo wybudowanym akademikiem Uniwersytetu Warszawskiego. W projekcie budynku uwzględniono nowoczesne rozwiązania proekologiczne i energooszczędne, np. wentylacyjną pompę ciepła, odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewnego oraz moduły fotowoltaiczne. Pokoje w akademiku są pojedyncze lub połączone w segmenty, składające się z dwóch lub czterech pokoi, w których łącznie zamieszuje 380 studentów. Segmenty czteropokojowe wyposażone są w aneks kuchenny i węzeł sanitarny. Mieszkańcy akademika mają również do dyspozycji liczne pomieszczenia wspólne, tj. salę ćwiczeń, świetlicę, kuchnię z jadalnią, pralnię z suszarnią, pokoje pracy i cichej nauki. Budynek i jego najbliższe otoczenie są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchową, słuchową i wzrokową. Na każdej kondygnacji znajduje się przynajmniej jeden pokój z aneksem kuchennym przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poruszanie się po budynku ułatwiają także ogólnodostępne windy. Wokół budynku zastosowano przepuszczalne powierzchnie, które ułatwią właściwy obieg wody deszczowej. Akademik przy Sulimy został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Projekt Praga, która w 2019 roku wygrała konkurs architektoniczny rozpisany na ten obiekt.

Dr inż. arch. Iwona Benek - adiunktka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się̨ w zagadnieniach projektowania uniwersalnego ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych z zaburzeniami poznawczymi. Współpracuje z departamentem ds. Dostępności PFRON w zakresie wsparcia eksperckiego nt. dostępności architektonicznej oraz projektowania uniwersalnego. Przygotowuje oceny dostępności architektonicznej projektów i robót inwestycji miejskich pod kątem zapewniania dostępności architektonicznej dla Wydziału Dostępności przy Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy. Prowadzi zajęcia z projektowania uniwersalnego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, szkolenia z projektowania uniwersalnego, dostępności architektonicznej i komunikacyjno-informacyjnej. Przeprowadza audyty dostępności architektonicznej, przygotowuje ekspertyzy i rekomendacje. Współpracowała m. in. z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa w zakresie opracowania ekspertyzy na temat mieszkalnictwa senioralnego (2018), czy ekspertyzy dotyczącej opracowania wytycznych w zakresie dostępności budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych mając na uwadze koncepcję „uniwersalnego projektowania” (2016). Posiada certyfikaty: Koordynator/ Koordynatorka dostępności w organizacji (Fundacja Widzialni), Oględziny w postępowaniach prowadzonych na podstawie skarg na brak dostępności (PFRON), Dementia+Design (DSDC, University of Stirling, UK). Brała udział w warsztatach z Metody Montessori Senior pod patronatem Montessori Lifestyle, w szkoleniu z zastosowania możliwości sali doświadczania świata wg koncepcji Snoezelen pod patronatem ISNA-MSE Polska oraz Katedry Terapii Zajęciowej AWF w Krakowie. Członkini Zespołu Zarządu Głównego SARP ds. dostępności i projektowania inkluzywnego.

PROJEKT PRAGA to biuro architektoniczne założone przez Marcina Garbackiego i Karolinę Tunajek w 2010 roku. Na profil naszej działalności składają się tematy o różnorodnej skali i charakterze - od aranżacji wnętrz, poprzez rewitalizacje, po budynki użyteczności publicznej, wyłaniane w konkursach architektonicznych. Pracownię działającą na co dzień na warszawskim Kamionku, współtworzy kilkunastoosobowy zespół architektek i architektów.


Jak strategicznie zaplanować Nowy Rok i osiągnąć swoje cele
szkolenie archiwalne z dnia 14-01-2025, Wrocław - DS/0120/Std/2024

Szkolenie ma na celu:

• Wzmocnić kompetencje Uczestników w obszarze umiejętności planowania oraz zarządzania swoim czasem .

Uwaga!
Link do szkolenia zostanie przesłany w dniu szkolenia do godz. 13.00.

Warsztaty z obrazem „Jezioro Keitele” Akseli Gallen Kallela Gr. 2.
szkolenie archiwalne z dnia 11-01-2025, Gdańsk - PO/0001/War/2025

Poznanie sztuki nawiązującej do piękna i harmonii w krajobrazie. Poznanie techniki pasteli suchych i efektów fakturowych. Włączenie sztuki do codziennego życia jako źródła rozwoju i lepszego samopoczucia.
1.Przedstawienie obrazu i autora. Krótkie opowiadanie o czym jest obraz, kiedy był malowany, skąd pochodzi.
2. Spacer po obrazie. Krótka, 5 minutowa wędrówka po szczegółach obrazu, aby dostrzec fakturę, kolory, ukryte szczegóły i strukturę płótna. Zwracamy uwagę na najważniejsze elementy budujące atmosferę ciszy i harmonii krajobrazu.
3. Włączenie muzyki do procesu twórczego jako arteterapii.

Warsztaty z obrazem „Jezioro Keitele” Akseli Gallen Kallela. Gr. 1.
szkolenie archiwalne z dnia 11-01-2025, Gdańsk - PO/0058/War/2023

Poznanie sztuki nawiązującej do piękna i harmonii w krajobrazie. Poznanie techniki pasteli suchych i efektów fakturowych. Włączenie sztuki do codziennego życia jako źródła rozwoju i lepszego samopoczucia.
1.Przedstawienie obrazu i autora. Krótkie opowiadanie o czym jest obraz, kiedy był malowany, skąd pochodzi.
2. Spacer po obrazie. Krótka, 5 minutowa wędrówka po szczegółach obrazu, aby dostrzec fakturę, kolory, ukryte szczegóły i strukturę płótna. Zwracamy uwagę na najważniejsze elementy budujące atmosferę ciszy i harmonii krajobrazu.
3. Włączenie muzyki do procesu twórczego jako arteterapii.

Warsztaty świąteczne dla dzieci
szkolenie archiwalne z dnia 20-12-2024, Wrocław - DS/0026/War/2024

podczas warsztatów dzieci wykonają ozdoby z drewnianych patyczków oraz z papieru.
na koniec dzieci otrzymają prezenty od Św. Mikołaja.

Warsztaty świąteczne - II grupa - STACJONARNE
szkolenie archiwalne z dnia 14-12-2024, Gdańsk - PO/0056/War/2023

Tworzenie wieńców świątecznych w siedzibie Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Warsztaty świąteczne - I grupa - STACJONARNE
szkolenie archiwalne z dnia 14-12-2024, Gdańsk - PO/0055/War/2023

Tworzenie wieńców świątecznych w siedzibie Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Inteligentne zarządzanie budynkiem jedno i wielorodzinnym z wykorzystaniem systemów AMPIO
szkolenie archiwalne z dnia 12-12-2024, Warszawa - MA/0099/Std/2024

Szkolenie przybliża nowoczesne technologie automatyki budynkowej. Uczestnicy dowiedzą się, jak systemy AMPIO mogą optymalizować zużycie energii, poprawiać bezpieczeństwo oraz zwiększać komfort mieszkańców poprzez zintegrowane zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem czy monitoringiem. Omówione zostaną również możliwości personalizacji i dostosowania tych rozwiązań do specyficznych potrzeb użytkowników w budynkach jedno- i wielorodzinnych.

Szkolenie nie będzie rejestrowane z przyczyn od nas niezależnych. po spotkaniu zostanie udostępniona prezentacja po zalogowaniu się do platformy.

W przypadku pytań możesz skontaktować się z organizatorami poprzez e-mail: maria.mermer@mazowiecka.iarp.pl

Ja, architekt w świecie zmian
szkolenie archiwalne z dnia 11-12-2024, Warszawa - MA/0112/Std/2024

CELE
✓ Webinar jest przeznaczony jest dla architektów doświadczających zmian w swoim życiu
zarówno zawodowym, jak i prywatnym.
✓ Uczestnicy dowiedzą się czym jest obecnie świat VUCA.
✓ Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zagadnieniami teoretycznymi, a także poznać i
uporządkować swoje reakcje na wprowadzanie zmian.
✓ Webinar pozwala również zmierzyć się ze swoimi obawami i poznać efektywne sposoby
radzenia sobie w sytuacji zmiany w zawodzie architekta oraz w jaki sposób radzić sobie z
oporem wobec zmian.
✓ Słuchacze dowiedzą się również, jak skutecznie komunikować się w sytuacji zmiany, jak
przeprowadzać kluczowe zadania związane ze zmianą.

ZAKRES MERYTORYCZNY
✓ Czym się charakteryzuje świat VUCA.
✓ Główne przyczyny wprowadzania zmian w biznesie, również w zawodzie i pracy architekta.
✓ Dlaczego zmiany w zawodzie architekta są konieczne?
✓ Stereotypy dotyczące zmian, plusy i minusy wprowadzania zmian.
✓ Negatywne reakcje na wprowadzanie zmian:
- przyczyny oporu wobec zmian
- zrozumienie własnego nastawienia w sytuacji zmiany
- jak radzić sobie z własnymi negatywnymi emocjami
✓ Automotywacja w procesie zmian - praca nad własnym nastawieniem.

Nowe rozwiązania zasilania garaży z ładowarkami do pojazdów elektrycznych
szkolenie archiwalne z dnia 28-11-2024, Warszawa - MA/0098/Std/2024

Szkolenie dotyczy nowoczesnych systemów dostarczania energii dla stacji ładowania w garażach indywidualnych i zbiorowych. Uczestnicy poznają technologie umożliwiające efektywne zasilanie pojazdów elektrycznych, uwzględniając inteligentne zarządzanie energią oraz integrację z OZE. Omówione zostaną również kwestie bezpieczeństwa, optymalizacji kosztów i dostosowania instalacji do rosnących wymagań użytkowników samochodów elektrycznych.

Szkolenie nie będzie rejestrowane z przyczyn od nas niezależnych. po spotkaniu zostanie udostępniona prezentacja po zalogowaniu się do platformy.

W przypadku pytań możesz skontaktować się z organizatorami poprzez e-mail: maria.mermer@mazowiecka.iarp.pl

Wypalenie zawodowe architekta
szkolenie archiwalne z dnia 27-11-2024, Warszawa - MA/0111/Std/2024

CELE
• Słuchacze dowiedzą się czym jest wypalenie zawodowe, czym przemęczenie a czym depresja.
• Uczestnicy otrzymają usystematyzowaną wiedzę dotyczącą źródeł wpływających na poczucie
wypalenia zawodowego.
• Będą mieli okazję poznać główne przyczyny wpływające na poczucie wypalenia zawodowego.
• Poznają jakie są objawy wypalenia zawodowego, co pomoże w autodiagnozie.
• Dowiedzą się jak mogą przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu u siebie.

ZAKRES MERYTORYCZNY
• Wypalenie zawodowe to NIE zmęczenie, znużenie czy depresja…
• Czym jest obecnie zjawisko wypalenia zawodowego? Jak się rozwija? Jak je rozpoznać?
• Konsekwencje wypalenia zawodowego.
• Jak zmniejszać ryzyko wypalenia zawodowego?
• Skuteczne metody radzenia sobie ze stresem.
• Świadomość własnych dokonań, zmniejszanie wyczerpania emocjonalnego i inne metody.

Analiza ciszy
szkolenie archiwalne z dnia 27-11-2024, Rzeszów - PK/0118/Std/2024

Zapewnienie komfortu akustycznego stanowi jedno z zadań stojących przed architektami.

Funkcja budynków oraz przeznaczenie pomieszczeń obligują nas do stosowania w projektach rozwiązań mających na celu osiągnięcie określonej izolacyjności od dźwięków.

W konkretnych przypadkach obowiązujące przepisy wprost nakładają konieczność wykazania w projekcie budowlanym, że przyjęte rozwiązania są zgodne z wymogami prawa.

Kiedy i jak zatem dokonać rzetelnej analizy akustycznej?

Projektowanie probezpieczne - Kompendium wiedzy: safety by design, metodyka, informacja do planu bioz
szkolenie archiwalne z dnia 27-11-2024, Warszawa - MA/0116/Std/2024

W imieniu eduArch zapraszamy na szkolenie stacjonarne, którego celem jest pogłębienie wiedzy na temat kultury bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) w procesie projektowym i budowlanym dla architektów.

Szkolenie skupi się na: przybliżeniu pojęcia „Safety by design”, omówieniu przepisów krajowych oraz dyrektyw europejskich bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo procesu inwestycyjnego. Omówiona zostanie również dokumentacja do planu BIOZ, a w szczególności część BHP na rysunkach.

Przeprowadzona zostanie analiza rzeczywistych projektów, w których rozwiązania projektowe miały bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa na placu budowy.

Wycena usług architektonicznych i podnoszenie kompetencji biznesowych w zarządzaniu biurem – perspektywa klienta cz 2./szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 21-11-2024, Gdańsk - PO/0109/Std/2024

Szkolenie skupia się na kluczowych aspektach wyceny usług architektonicznych oraz na rozwijaniu umiejętności biznesowych niezbędnych do efektywnego zarządzania biurem architektonicznym. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat metod wyceny projektów, analizy kosztów i optymalizacji wydatków, dzięki przedstawieniu perspektywy klienta.

Spotkanie Profesjonalistów: Projektowanie i aranżacje obiektów GASTRO / szkolenie stacjonarne we Wrocławiu
szkolenie archiwalne z dnia 21-11-2024, Wrocław - DS/0108/Std/2024

Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP wspólnie z eduArch zapraszają na szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z projektowaniem przestrzeni gastronomicznych oraz obiektów związanych z produkcją i serwowaniem żywności.

Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienia związane z projektowaniem zapleczy technologicznych w kuchniach komercyjnych. Wykład skupi się na praktycznych aspektach projektowania kuchni, uwzględniając specyficzne wymagania i standardy, które muszą być spełnione na każdym etapie procesu projektowego. Szkolenie dostarczy kluczowych wytycznych i założeń, które ułatwią proces projektowy oraz zapewnią zgodność z obowiązującymi normami. Omówione zostaną podstawowe wymogi dotyczące projektowania kuchni komercyjnych z perspektywy architekta, takie jak bilans powierzchni, funkcjonalność, ergonomia, zatrudnienie, media, elementy budowlane i wykończeniowe, szczególnie w miejscach, gdzie architektura styka się z technologią. Istotnym elementem szkolenia będą praktyki zrównoważonego rozwoju, zarządzanie odpadami oraz nowoczesne technologie, które wspierają tworzenie innowacyjnych i energooszczędnych projektów kuchni komercyjnych, a tym samym całych obiektów budowlanych.
Szkolenie dopełnią informacje na temat oświetlenia w sektorze hospitality oraz bezpiecznych i trwałych rozwiązań wykończeniowych czyli okładzin ściennych i podłóg dedykowanych inwestycjom Gastro.

Efektywne spotkania architekta
szkolenie archiwalne z dnia 20-11-2024, Warszawa - MA/0110/Std/2024

CELE
✓ Uporządkowanie i dostarczenie wiedzy związanej z zagadnieniami komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
✓ Omówienie sposobów jak świadomie budować pierwsze i kolejne wrażenie
w relacjach biznesowych z inwestorami i partnerami biznesowymi.
✓ Omówienie technik skutecznej komunikacji, które pozwalają na osiąganie celów
podczas rozmów z inwestorami i partnerami biznesowymi.
✓ Prezentacja technik komunikacji nieantagonizującej, asertywnej i sposoby
prezentowania własnego zdania w rozmowach z inwestorami.
✓ Dlaczego dochodzi do nieporozumień w komunikacji z inwestorami oraz partnerami
biznesowymi.

ZAKRES MERYTORYCZNY
✓ Jak ważna jest rola komunikacji w budowaniu wiarygodnej postawy w relacjach biznesowych z inwestorami?
✓ Efekt pierwszego wrażenia – jak go nie zmarnować przy pierwszym i kolejnym spotkaniu. O co zadbać, jak się przygotować?
✓ Podstawowe prawa rządzące procesem komunikacji biznesowej, czyli co trzeba wiedzieć na temat komunikacji interpersonalnej.
✓ Jak świadomie realizować cele rozmowy z inwestorem i doprowadzać do oczekiwanego efektu.
✓ Skąd się biorą błędy i bariery komunikacyjne, i dlaczego tak często dochodzi do nieporozumień? Jak dbać o jasność przekazu

Obowiązkowe ubezpieczenie OC architektów. Omówienie przepisów i ich interpretacje.
szkolenie archiwalne z dnia 19-11-2024, Katowice - SL/0114/Std/2024

Jaką ochronę daje obowiązkowe ubezpieczenie OC architektów?
Jakie są prawa a jakie obowiązki projektantów?

„Rewitalizacja posadzek kamiennych, historycznych nawierzchni brukowych i ceramicznych” / wykład on-line
szkolenie archiwalne z dnia 19-11-2024, Wrocław - DS/0027/War/2024

Celem szkolenia jest zaznajomienie architektów z tematem rewitalizacji posadzek kamiennych oraz historycznych nawierzchni brukowych i ceramicznych.

„Rewitalizacja posadzek kamiennych, historycznych nawierzchni brukowych i ceramicznych”/wykład w siedzibie DSOIA RP we Wrocławiu
szkolenie archiwalne z dnia 19-11-2024, Wrocław - DS/0014/War/2024

Celem szkolenia jest zaznajomienie architektów z tematem rewitalizacji posadzek kamiennych oraz historycznych nawierzchni brukowych i ceramicznych.

Umowa o prace projektowe a prawa i obowiązki projektanta w procesie budowlanym
szkolenie archiwalne z dnia 14-11-2024, Poznań - WP/0105/Std/2024

Przedstawienie wiedzy o podstawowych postanowieniach umowy o prace projektowe z punktu widzenia projektanta i zabezpieczenia jego interesów oraz o prawach i obowiązkach projektanta w procesie budowlanym wynikających z ustawy Prawo budowlane.

Omówienie najważniejszych postanowień umowy o prace projektowe a także praw i obowiązków projektanta zarówno na etapie opracowania projektu budowlanego jak i realizacji robót budowlanych, w tym omówienie roli projektanta na budowie.

NOWY TERMIN - NOWY LINK - Komfort cieplny - wykorzystanie ogrzewania płaszczyznowego (wodnego/elektrycznego) w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, hotelowym
szkolenie archiwalne z dnia 14-11-2024, Warszawa - MA/0096/Std/2024

Szkolenie koncentruje się na nowoczesnych systemach grzewczych poprawiających komfort użytkowników. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie stosować ogrzewanie płaszczyznowe w różnych typach budynków, z uwzględnieniem zarówno systemów wodnych, jak i elektrycznych. Omówione zostaną korzyści tych rozwiązań, takie jak równomierne rozprowadzanie ciepła, energooszczędność oraz ich wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Szkolenie nie będzie rejestrowane z przyczyn od nas niezależnych. po spotkaniu zostanie udostępniona prezentacja po zalogowaniu się do platformy.

W przypadku pytań możesz skontaktować się z organizatorami poprzez e-mail: maria.mermer@mazowiecka.iarp.pl

OSOBY ZAREJESTROWANE NA POPRZEDNI TERMIN, PROSIMY SKOPIOWANIE NOWEGO LINKU DO PRZEGLĄDARKI I PONOWNE ZAREJESTROWANIE SIĘ:

https://events.teams.microsoft.com/event/7df3c6ac-45bf-44d5-812c-ab7c4433349c@44280bd1-e915-4ffd-a8ad-0730ded2b3c0

x
szkolenie archiwalne z dnia 10-11-2024, - MA/0028/War/2024

Asertywna komunikacja z wymagającym Inwestorem
szkolenie archiwalne z dnia 07-11-2024, Poznań - WP/0025/War/2024

Zajęcia mają charakter interaktywny i są mieszanką: dyskusji na forum grupy, ćwiczeń pisemnych indywidualnych, ćwiczeń w zespołach na bazie wypracowanych przypadków podpartych wyciąganiem wniosków dla grupy oraz wykładu teoretycznego w oparciu o prezentację, w celu wypracowania w uczestnikach warsztatów postawy asertywnej.

Skanowanie laserowe / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 29-10-2024, Wrocław - DS/0046/War/2022

Celem szkolenia jest zapoznanie architektów z tematem skaningu laserowego, w tym z oprogramowaniem, rodzajami skanerów oraz procesem skanowania.

Uwaga : Link do szkolenia zostanie przesłany w dniu szkolenia do godz. 13.00.

Podnoszenie efektywności energetycznej budynków historycznych
szkolenie archiwalne z dnia 28-10-2024, Katowice - SL/0106/Std/2024

Metody podnoszenia standardu energetycznego budynków historycznych oraz wymagania prawne w tym zakresie. Technologia i projektowanie ociepleń ścian zewnętrznych.

AI: nowe możliwości dla architektów
szkolenie archiwalne z dnia 24-10-2024, Rzeszów - PK/0103/Std/2024

Projektowanie przyszłości to siła sztucznej inteligencji w połączeniu z ludzką kreatywnością.

Jakimi narzędziami dysponuje AI i jak je możemy wykorzystać w pracy architekta?

Jaki wpływ AI będzie miała na zawód architekta i czy może zastąpić architektów?

KOSZYKI_ Food And Mood. Spotkanie Profesjonalistów: Projektowanie i aranżacje przestrzeni gastronomicznych.
szkolenie archiwalne z dnia 24-10-2024, Warszawa - MA/0104/Std/2024

Szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym z projektowaniami przestrzeni
gastronomicznych oraz obiektów związanych z produkcją i serwowaniem żywności.

Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienia związane z projektowaniem zapleczy technologicznych w kuchniach komercyjnych. Wykład skupi się na praktycznych aspektach projektowania kuchni, uwzględniając specyficzne wymagania i standardy, które muszą być spełnione na każdym etapie procesu projektowego. Szkolenie dostarczy kluczowych wytycznych i założeń, które ułatwią proces projektowy oraz zapewnią zgodność z obowiązującymi normami. Omówione zostaną podstawowe wymogi dotyczące projektowania kuchni komercyjnych z perspektywy architekta, takie jak bilans powierzchni, funkcjonalność, ergonomia, zatrudnienie, media, elementy budowlane i wykończeniowe, szczególnie w miejscach, gdzie architektura styka się z technologią. Istotnym elementem
szkolenia będą praktyki zrównoważonego rozwoju, zarządzanie odpadami oraz nowoczesne technologie, które wspierają tworzenie innowacyjnych i energooszczędnych projektów kuchni komercyjnych, a tym samym całych obiektów budowlanych.

Szkolenie dopełnią informacje na temat oświetlenia w sektorze hospitality, najnowszych technologii Audio-Video w przestrzeniach gastronomicznych oraz bezpiecznych i trwałych rozwiązań wykończeniowych czyli okładzin ściennych i podłóg dedykowanych inwestycjom gastronomicznym.

"Asertywność i budowanie jakościowej komunikacji we współpracy z Klientem"/ Szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 22-10-2024, Gdańsk - PO/0101/Std/2024

Szkolenie jest osadzone w kontekście współpracy Architektów z Klientami o różnym profilu. Łączy ze sobą temat efektywnej komunikacji interpersonalnej oraz sztukę asertywności w kontakcie z innymi. Szkolenie jest nasączone praktycznymi wskazówkami ze świata sprzedaży i obsługi Klientów. Głównym celem jest wyposażenie Architektów w kompetencje miękkie wspierające skuteczną komunikację z Klientami.

„Odpowiedzialność cywilna, zawodowa architektów oraz odpowiedzialność przedsiębiorcy” /szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 22-10-2024, Wrocław - DS/0084/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie zagadnień związanych z odpowiedzialnością zawodową architekta jak również odpowiedzialnością przedsiębiorcy, wykazaniem różnic, oraz przykładów szkód i roszczeń.

Uwaga: link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 13.00.

„Odpowiedzialność cywilna, zawodowa architektów oraz odpowiedzialność przedsiębiorcy " / szkolenie stacjonarne w siedzibie DSOIA RP
szkolenie archiwalne z dnia 22-10-2024, Wrocław - DS/0085/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie zagadnień związanych z odpowiedzialnością zawodową architekta jak również odpowiedzialnością przedsiębiorcy, wykazaniem różnic, oraz przykładów szkód i roszczeń.

Odpowiedzialność cywilna i zawodowa architektów oraz odpowiedzialność przedsiębiorcy
szkolenie archiwalne z dnia 16-10-2024, Poznań - WP/0095/Std/2024

Omówienie zagadnień ogólnych i szczegółowych dotyczących odpowiedzialności cywilnej i zawodowej architektów oraz obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń OC architektów.
Zapoznanie się z procesem likwidacji szkód z polisy zawodowej OC architekta i polisy OC pracowni architektonicznej.

Omówienie zagadnień związanych z odpowiedzialnością zawodową architekta, jak również odpowiedzialnością przedsiębiorcy, wykazanie różnic oraz przykładów szkód i roszczeń.

„Dyrektywy unijne w zakresie oddziaływującym na proces budowlany”/szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 15-10-2024, Wrocław - DS/0092/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie Dyrektyw unijnych, do których aktualnie trwa dostosowanie polskiego prawa, w tym wyróżnione zagadnienia, które mogą oddziaływać na zawód projektantów obiektów budowlanych a docelowo na wykonywanie wszystkich samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie .

Uwaga: link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 14.00.

„Dyrektywy unijne w zakresie oddziaływującym na proces budowlany”/szkolenie stacjonarne w siedzibie DSOIA RP
szkolenie archiwalne z dnia 15-10-2024, Wrocław - DS/0093/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie Dyrektyw unijnych, do których aktualnie trwa dostosowanie polskiego prawa, w tym wyróżnione zagadnienia, które mogą oddziaływać na zawód projektantów obiektów budowlanych a docelowo na wykonywanie wszystkich samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie .

Seminarium internetowe Wielka Reforma Planowania Przestrzennego
szkolenie archiwalne z dnia 12-10-2024, ul. Żeglarska 7, Olsztyn - WM/0089/Std/2024

CELEM SEMINARIUM JEST:
• zapoznanie ze ZMIANAMI LEGISLACYJNYMI ORAZ ICH WPŁYWEM NA PRACĘ ARCHITEKTA
• zapoznanie Z MOŻLIWOŚCIAMI EWENTUALNEGO ROZSZERZENIA DZIAŁALNOŚCI O PRACĘ PRZY WYKONYWANIU NOWYCH iNSTRUMENTÓW PLANSTYCZNYCH
• ZACHĘCENIE DO WIĘKSZEJ AKTYWNOŚCI I UCZESTNICTWA W PROCESACH TWORZENIA AKTÓW PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO (APP)
• możliwość wymiany poglądów na temat realnego zastosowania ustawy

Seminarium stacjonarne Wielka Reforma Planowania Przestrzennego
szkolenie archiwalne z dnia 12-10-2024, ul. Żeglarska 7, Olsztyn - WM/0090/Std/2024

CELEM SEMINARIUM JEST:
• zapoznanie ze ZMIANAMI LEGISLACYJNYMI ORAZ ICH WPŁYWEM NA PRACĘ ARCHITEKTA
• zapoznanie Z MOŻLIWOŚCIAMI EWENTUALNEGO ROZSZERZENIA DZIAŁALNOŚCI O PRACĘ PRZY WYKONYWANIU NOWYCH iNSTRUMENTÓW PLANSTYCZNYCH
• ZACHĘCENIE DO WIĘKSZEJ AKTYWNOŚCI I UCZESTNICTWA W PROCESACH TWORZENIA AKTÓW PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO (APP)
• możliwość wymiany poglądów na temat realnego zastosowania ustawy

Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego
szkolenie archiwalne z dnia 10-10-2024, Szczecin - ZP/0094/Std/2024

Szkolenie ma na celu przedstawienie najistotniejszych zagadnień dotyczących zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, jej zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej oraz postępowania legalizacyjnego związanego ze zmianą sposobu użytkowania obiektu budowlanego. Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się czym jest zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, jak należy dokonać zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, w jakich sytuacjach organ może wnieść sprzeciw od zgłoszenia w drodze decyzji oraz jak przebiega postępowanie legalizacyjne związane ze zmianą sposobu użytkowania obiektu budowlanego.

Program:

1. Czym jest zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego?

2. Zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego

3. Postępowanie legalizacyjne związane ze zmianą sposobu użytkowania obiektu budowlanego

Dziedziczenie praw autorskich
szkolenie archiwalne z dnia 09-10-2024, Poznań - WP/0081/Std/2024

Przedstawienie podstawowych informacji o dziedziczeniu autorskich praw majątkowych, procedurze stwierdzenia nabycia spadku, osobach uprawnionych do wykonywania autorskich praw osobistych zmarłego twórcy, możliwości nabycia autorskich praw majątkowych od spadkobierców oraz uzyskania zgód w zakresie autorskich praw osobistych.

Wycena usług architektonicznych i podnoszenie kompetencji biznesowych w zarządzaniu biurem
szkolenie archiwalne z dnia 08-10-2024, Gdańsk - PO/0091/Std/2024

Szkolenie skupia się na kluczowych aspektach wyceny usług architektonicznych oraz na rozwijaniu umiejętności biznesowych niezbędnych do efektywnego zarządzania biurem architektonicznym. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat metod wyceny projektów, analizy kosztów i optymalizacji wydatków

Warunki techniczne po 1 sierpnia 2024 – nowe standardy projektowania inwestycji /szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 08-10-2024, Wrocław - DS/0023/War/2024

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze zmianami w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które wejdą
w życie po 1 sierpnia b.r.
Uwaga: link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 14.00

Warunki techniczne po 1 sierpnia 2024 – nowe standardy projektowania inwestycji /szkolenie stacjonarne w siedzibie DSOIA RP we Wrocławiu
szkolenie archiwalne z dnia 08-10-2024, Wrocław - DS/0054/War/2023

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze zmianami w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które wejdą
w życie po 1 sierpnia b.r.

Zmiany warunków technicznych budynków po nowelizacjach z sierpnia 2024 r. i przepisy przejściowe. Projektowanie technologii kuchni profesjonalnych: praktyczne wytyczne dla architektów
szkolenie archiwalne z dnia 08-10-2024, Białystok - PD/0088/Std/2024

1. Cele zmian warunków technicznych w 2024 r. i przepisy przejściowe,
- zakres stosowania przepisów rozporządzenia - dla jakich inwestycji warunki techniczne nie mają
znaczenia,
- kompetencje organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie sprawdzenia projektu
zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego z przepisami,
2.Nowe zasady sytuowania budynków na działce,
3.Powierzchnia biologicznie czynna,
4.Stanowiska postojowe i parkingi ,
5.Dojście i dojazdy do działek oraz budynków,
6.Odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych.

Projektowanie technologii kuchni profesjonalnych: praktyczne wytyczne dla architektów

Szkolenie pt : 1. "ELEKTRONICZNA POSTAĆ PROJEKTU BUDOWLANEGO" 2. "SKŁADANIE PROJEKTU BUDOWLANEGO W FORMIE CYFROWEJ"
szkolenie archiwalne z dnia 27-09-2024, Lublin - LB/0082/Std/2024

Przedmiotem szkolenia jest :
1. Szczegółowe przedstawienie i wyjaśnienie przepisów dotyczących opracowywania projektu budowlanego w szczególności sporządzania projektu budowlanego w elektronicznej postaci.
W opracowaniu przedstawione i omówione są najważniejsze przepisy Prawa budowlanego dotyczące projektu budowlanego oraz przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ze szczególnym uwzględnieniem wymogów związanych z elektroniczną postacią projektu.
Wśród poruszanych tematów znajdują się również m.in.:
- istotne i nieistotne odstąpienia od projektu,
- uzgodnienia projektu
- udział projektantów "branżowych" w sporządzaniu projektu budowlanego,
- autorstwo opinii geotechnicznej
- opracowanie charakterystyki ekologicznej i inne zagadnienia wzbudzające problemy interpretacyjne
2. Składanie projektu budowlanego do SP w formie cyfrowej

A...symetria umowy? Niekoniecznie
szkolenie archiwalne z dnia 26-09-2024, Rzeszów - PK/0086/Std/2024

Podobno nie ma złych zleceń i złych klientów, są tylko złe umowy...
Szkolenie o przygotowaniu i podpisaniu dobrej umowy na architektoniczne prace projektowe.

Prawa autorskie - przypadki naruszania i dochodzenie roszczeń cywilnych
szkolenie archiwalne z dnia 25-09-2024, Poznań - WP/0080/Std/2024

Przedstawienie podstawowych informacji o prawach autorskich i postanowieniach umów oraz przypadkach naruszenia praw autorskich, a także o sposobach dochodzenia roszczeń cywilnych z tego tytułu.

Projekt techniczny w kontekście uprawnień i obowiązków projektanta / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 24-09-2024, Wrocław - DS/0078/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie projektu technicznego w kontekście uprawnień i obowiązków projektanta.

Uwaga: link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 14.00.

Projekt techniczny w kontekście uprawnień i obowiązków projektanta /szkolenie stacjonarne w siedzibie DSOIA RP
szkolenie archiwalne z dnia 24-09-2024, Wrocław - DS/0079/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie projektu technicznego w kontekście uprawnień i obowiązków projektanta .

Konferencja pt. "Architekt, Rynek, Biznes/Ludzie płacą za to, co rozumieją”
szkolenie archiwalne z dnia 20-09-2024, Gdańsk - PO/0076/Std/2024

Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP organizuje

Konferencję pt. „ARCHITEKT, RYNEK, BIZNES”.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi ponad 300 uczestników z całej Polski, w tym czołowych specjalistów w dziedzinie architektury, zarządzania i innowacji biznesowych.

Celem konferencji jest wyposażenie architektów w praktyczne narzędzia i umiejętności pozwalające wzmocnić ich rolę w procesie inwestycyjnym.
Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie, o takiej tematyce i na tak dużą skalę, skierowane przez Izbę do swoich członków.


Nowelizacja przepisów Warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
szkolenie archiwalne z dnia 17-09-2024, Katowice - SL/0083/Std/2024

Najistotniejsze zmiany dotyczące budownictwa mieszkaniowego.

Szkolenie on-line pt "Postępowanie administracyjne i elektroniczna korespondencja z urzędami w sprawach z obszaru budownictwa za pośrednictwem internetu" cz. 2
szkolenie archiwalne z dnia 12-09-2024, Gdańsk - PO/0022/War/2024

Szkolenie w formie warsztatów pozwalające wszystkim uczestnikom na nabycie praktycznych umiejętności elektronicznej korespondencji z administracją w sprawach związanych z procesem inwestycyjnym.

Szkolenie on-line pt "Elektroniczna postać PROJEKTU BUDOWLANEGO" cz.1
szkolenie archiwalne z dnia 10-09-2024, Gdańsk - PO/0075/Std/2024

Przedmiotem szkolenia jest szczegółowe przedstawienie i wyjaśnienie przepisów dotyczących opracowywania projektu budowlanego w szczególności sporządzania projektu budowlanego w elektronicznej postaci.
W opracowaniu przedstawione i omówione są najważniejsze przepisy Prawa budowlanego dotyczące projektu budowlanego oraz przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ze szczególnym uwzględnieniem wymogów związanych z elektroniczną postacią projektu.
Wśród poruszanych tematów znajdują się również m.in.:
- istotne i nieistotne odstąpienia od projektu,
- uzgodnienia projektu
- udział "branżowców" w sporządzaniu projektu,
- autorstwo opinii geotechnicznej
- opracowanie charakterystyki ekologicznej i inne zagadnienia wzbudzające problemy interpretacyjne

„Zarządzanie zespołem i motywowanie ” - warsztaty on-line
szkolenie archiwalne z dnia 23-07-2024, Wrocław - DS/0074/Std/2024

Szkolenie ma na celu:
wzmocnić kompetencje Uczestników w obszarze umiejętności zarządzania zespołem oraz motywowania do działania członków zespołu.

Uwaga!
Link do szkolenia zostanie przesłany w dniu szkolenia do godz. 14.00.

„Sprzedaż i obsługa Klienta” - warsztaty on-line
szkolenie archiwalne z dnia 10-07-2024, Wrocław - DS/0073/Std/2024

Szkolenie ma na celu:
• Wzmocnić kompetencje Uczestników w obszarze:
- umiejętności komunikacyjnych,
- koncentracji na potrzebach Klientów,
- świadomego kierowania rozmową z Klientem i skutecznej obsługi.
• Rozwinąć umiejętności aktywnego słuchania i jeszcze większego rozumienia potrzeb Klientów
• Wdrożyć umiejętność rozpoznawania stylu osobowości rozmówcy i dopasowania się do niego
• Podzielić się dobrymi praktykami w zakresie savoir-vivre w kontakcie z Klientami
• Omówić rolę pierwszego wrażenia oraz wizerunku Architekta / Specjalisty


Uwaga!
Link do szkolenia zostanie przesłany w dniu szkolenia do godz. 14.00.

„Sprzedaż i obsługa Klienta” - warsztaty on-line
szkolenie archiwalne z dnia 10-07-2024, Wrocław - DS/0066/Std/2024

Szkolenie ma na celu:
• Wzmocnić kompetencje Uczestników w obszarze:
- umiejętności komunikacyjnych,
- koncentracji na potrzebach Klientów,
- świadomego kierowania rozmową z Klientem i skutecznej obsługi.
• Rozwinąć umiejętności aktywnego słuchania i jeszcze większego rozumienia potrzeb Klientów
• Wdrożyć umiejętność rozpoznawania stylu osobowości rozmówcy i dopasowania się do niego
• Podzielić się dobrymi praktykami w zakresie savoir-vivre w kontakcie z Klientami
• Omówić rolę pierwszego wrażenia oraz wizerunku Architekta / Specjalisty


Uwaga!
Link do szkolenia zostanie przesłany w dniu szkolenia do godz. 14.00.

Spływ kajakowy rzeką Wdą oraz wspólne ogniskowanie
szkolenie archiwalne z dnia 06-07-2024, Gdańsk - PO/0020/War/2024

Spływ kajakowy rzeką Wdą oraz wspólne ogniskowanie. Spotkanie architektów wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

JAK ZAWSZE MIEĆ CZAS I SKUTECZNIE REALIZOWAĆ CELE? o skutecznym planowaniu pracy w zawodzie architekta (on-line)
szkolenie archiwalne z dnia 27-06-2024, Poznań - WP/0088/Std/2023

Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej metod i technik planowania pracy architekta, określania celów oraz pracy w oparciu o priorytety.
Poznanie przyczyn prokrastynacji, odwlekania realizacji celów, braku motywacji oraz metody projektowania celów indywidualnych i wyboru priorytetów w branży architektonicznej.

termin zgłoszeń – rejestracji w systemie szkoleniowym IARP – do 26 czerwca br., do godz. 14.00

Twarde czy miękkie resetowanie? Debatując o nowelizacji WT
szkolenie archiwalne z dnia 27-06-2024, Rzeszów - PK/0069/Std/2024

● Rozmowa architektów o zagadnieniach objętych nowelizacją Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

● Wymiana naszych oczekiwań i doświadczeń na temat wpływu nowelizacji na pracę architektów

Zmiana rozporządzeń w sprawach warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
szkolenie archiwalne z dnia 27-06-2024, Szczecin - ZP/0070/Std/2024

Od 1 i 15 sierpnia 2024 r. wejdą w życie istotne zmiany w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz od 1 kwietnia 2024 r. weszły a od 1 sierpnia 2024 r. wejdą w życie zmiany w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Ich celem jest m.in. usunięcie wątpliwości interpretacyjnych oraz poprawa warunków życia w budynkach mieszkalnych. Podczas szkolenia zostaną omówione zmiany w ww. rozporządzeniach oraz ich skutki dla projektantów.

Program:
1. Zmiany w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
2. Zmiany w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

Linijka słońca
szkolenie archiwalne z dnia 21-06-2024, Białystok - PD/0058/Std/2024

Celem szkolenia będzie sporządzanie analizy nasłoneczniania dla budynków mieszkalnych - ćwiczenia w praktyce

Wycena prac projektowych
szkolenie archiwalne z dnia 21-06-2024, Lublin - LB/0051/War/2023

Szkolenie przybliży sposób wyceny prac projektowych przez architektów. Odpowie na pytanie : Ile powinien kosztować projekt. Wycena prac projektowych przykładowych 3 obiektów na podstawie Środowiskowych Zasad Wycen Prac Projektowych

EFEKTYWNE SPOTKANIA ARCHITEKTA, jak profesjonalnie prowadzić rozmowy z inwestorami i partnerami biznesowymi oraz budować wartościowe relacje (on-line)
szkolenie archiwalne z dnia 20-06-2024, Poznań - WP/0041/Std/2024

Uporządkowanie wiedzy związanej z zagadnieniami komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
Omówienie sposobów, jak świadomie budować pierwsze i kolejne wrażenie w relacjach zawodowych z inwestorami i partnerami biznesowymi.
Omówienie technik skutecznej komunikacji, które pozwalają na osiąganie celów podczas rozmów z inwestorami i partnerami biznesowymi.
Prezentacja technik komunikacji nieantagonizującej, asertywnej i sposoby prezentowania własnego zdania w rozmowach z inwestorami.
Wyjaśnienie dlaczego dochodzi do nieporozumień w komunikacji z inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

termin zgłoszeń – rejestracji w systemie szkoleniowym IARP – do 19 czerwca br., do godz. 14.00

„CARE_arch: obiekty opieki zdrowotnej i senioralnej | założenia projektowe, standardy, przepisy, dobre wzorce projektowe.
szkolenie archiwalne z dnia 19-06-2024, Wrocław - DS/0068/Std/2024

Szkolenie dotyczące projektowania inwestycji senioralnych, które odbędzie się w prywatnym domu opieki grupy EMEIS - tj. w Rezydencji Świętej Jadwigi przy. ul. Gen. K. Pułaskiego 4 we Wrocławiu.
Wydarzenie rozpocznie się od wykładu arch. Artura Iwańskiego porządkującego wiedzę w obrębie projektowania Care.
Po części teoretycznej będzie możliwość zwiedzania obiektu.

Szkolenie stacjonarne "Wielka reforma planowania przestrzennego a zawód architekta"
szkolenie archiwalne z dnia 19-06-2024, Warszawa - MA/0061/Std/2024

Szkolenie dedykowane dla architektów członków IARP dotyczące reformy systemu planowania przestrzennego, która weszła w życie w 2023 r. na mocy USTAWY z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw.
Zapraszamy na szkolenie omawiające zmiany legislacyjne oraz ich wpływ ich pracę każdego architekta. Szkolenie przygotowane jest dla architektów IARP niezależnie od miejsca wykonywania ich zawodu. Dla tych z członków IARP, którzy pracują indywidualnie lub w większych pracowniach, ale również dla tych, którzy są pracownikami administracji samorządowej i rządowej związanych gospodarką przestrzenną (np. instytucji opiniujących i uzgadniających projekty aktów planowania przestrzennego), zajmujących się edukacją i wszystkich związanych z szeroko pojętym planowaniem przestrzennym.

„Akustyka architektoniczna - Ochrona przed hałasem czyli „Hałas (nie) do zniesienia”/szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 18-06-2024, Wrocław - DS/0067/Std/2024

W ramach szkolenia zostaną omówione prawne przepisy dotyczące ochrony przed hałasem, rodzaje dźwięków przenoszonych przez przegrody, proces projektowania przegród zewnętrznych oraz wewnętrznych, przykłady rozwiązań konstrukcyjnych oraz najczęstsze błędy występujące w akustyce budowlanej.

Korzyści udziału w szkoleniu :
- uświadomienie i zrozumienie zagrożeń związanych z wpływem hałasu na zdrowie
i komfort użytkowników,
- znajomość przepisów prawnych i norm związanych z akustyką budowlaną,
- podniesienie jakości oraz zwiększenie konkurencyjności realizowanych przez Państwa
inwestycji poprzez rzetelne analizy akustyczne budynków.

Link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 12.00

„Akustyka architektoniczna - Ochrona przed hałasem czyli „Hałas (nie) do zniesienia”/szkolenie stacjonarne w siedzibie DSOIA RP
szkolenie archiwalne z dnia 18-06-2024, Wrocław - DS/0065/Std/2024

W ramach szkolenia zostaną omówione prawne przepisy dotyczące ochrony przed hałasem, rodzaje dźwięków przenoszonych przez przegrody, proces projektowania przegród zewnętrznych oraz wewnętrznych, przykłady rozwiązań konstrukcyjnych oraz najczęstsze błędy występujące w akustyce budowlanej.

Korzyści udziału w szkoleniu :
- uświadomienie i zrozumienie zagrożeń związanych z wpływem hałasu na zdrowie
i komfort użytkowników,
- znajomość przepisów prawnych i norm związanych z akustyką budowlaną,
- podniesienie jakości oraz zwiększenie konkurencyjności realizowanych przez Państwa
inwestycji poprzez rzetelne analizy akustyczne budynków.

JAK WYGRAĆ Z MANIPULACJĄ, rozpoznanie gry, obrona i … czasami kontratak (on-line)
szkolenie archiwalne z dnia 13-06-2024, Poznań - WP/0087/Std/2023

Poznanie przyczyn skąd się bierze w ludziach potrzeba manipulacji.
Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej tego, jak manipulacje wpływają na relacje z inwestorami i klientami oraz poznanie technik i sposobów, jak skutecznie się przed nią bronić.
Analiza tematu - czy mogą być „dobre manipulacje”?

termin zgłoszeń – rejestracji w systemie szkoleniowym IARP – do 12 czerwca br., do godz. 14.00

Środowisko, Zdrowie, Bezpieczeństwo i Ergonomia dla architektów 2024 / Projektowanie PROBEZPIECZNE-dyrektywy europejskie, prawo krajowe, plan BIOZ, przykłady rozwiązań projektowych.
szkolenie archiwalne z dnia 11-06-2024, Wrocław - DS/0037/Std/2022

Szkolenie organizowane wspólnie z eduArch
miejsce szkolenia: The Lounge Business Garden, budynek A
ul. Legnicka 48 A

„Kwalifikacja istotnych odstąpień w toku prowadzenia robót budowlanych – omówienie kluczowych regulacji i praktycznych przykładów naruszeń” / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 05-06-2024, Wrocław - DS/0052/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie obowiązków projektanta w obszarze dokonywania kwalifikacji odstąpień, błędów do jakich dochodzi w tym zakresie i możliwych konsekwencji prawnych/ Szkolenie ma pomóc zrewidować praktyki niosące ryzyko na etapie oddawania inwestycji do użytkowania/

Uwaga: link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz/ 14/00/

„Kwalifikacja istotnych odstąpień w toku prowadzenia robót budowlanych – omówienie kluczowych regulacji i praktycznych przykładów naruszeń” / szkolenie stacjonarne
szkolenie archiwalne z dnia 05-06-2024, Wrocław - DS/0053/Std/2024

Celem szkolenia jest omówienie obowiązków projektanta w obszarze dokonywania kwalifikacji odstąpień, błędów do jakich dochodzi w tym zakresie i możliwych konsekwencji prawnych. Szkolenie ma pomóc zrewidować praktyki niosące ryzyko na etapie oddawania inwestycji do użytkowania.

CARE_arch: obiekty opieki zdrowotnej i senioralnej - założenia projektowe, standardy, przepisy.
szkolenie archiwalne z dnia 05-06-2024, Warszawa - MA/0054/Std/2024

W imieniu eduArch zapraszamy na Szkolenie dotyczące projektowania inwestycji senioralnych, które odbędzie się w prywatnym domu opieki grupy EMEIS - Rezydencja Dzielna na ul. Dzielnej 52. Po części teoretycznej będzie możliwość zwiedzania obiektu.

Wydarzenie rozpocznie się od wykładu arch. IARP Marty Czachorowskiej porządkującym wiedzę w obrębie projektowania Care o pt. „ Zdrowe Domy Seniora - założenia projektowe, standardy, przepisy, współpraca z inwestorem.”, a w nim:
1. Uwarunkowania prawne: rozporządzenia, ustawy, obwieszczenia, norma ISO 21542:2011
2. Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem koncepcji projektowania uniwersalnego. Układ funkcjonalny i ergonomia pomieszczeń na przykładzie łazienki, pokoi, jadalni, części wspólnych.
3. Podstawowe zalecenia: powierzchnia, PPOŻ, Systemy przyzywowo-alarmowe, identyfikacja funkcjonalna obiektu, a w szczególności kolorystyka i oświetlenie.
4. Preferowana działka pod inwestycje senioralne: typ działki, lokalizacja, dostęp do terenów zielonych, zabudowa działki.
5. Trzy zasady współpracy z inwestorem.
W dalszej części odbędą się prezentacje rozwiązań i materiałów budowlanych dedykowanych tego typu architekturze. Na końcu, dla chętnych jest przewidziane zwiedzanie obiektu.

Parę słów o prelegentce:
Marta Czachorowska - architektka, zawodowo i naukowo zajmuje się przestrzeniami troski, medycznymi, terapeutycznymi, spa i wellness. Wierzy, że dobrze zaprojektowane miasto oraz budynki mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne mieszkańców. Laureatka nagrody architektonicznej „Zaprojektowane po ludzku”, konkursu organizowanego przez Gazetę Wyborczą oraz Otodom, a także Red Dot Design Award 2023 za oddział położniczy ICZMP w Łodzi. Publikuje w magazynach zajmujących się przestrzenią jak RZUT, Miej Miejsce, a także OPM- Ogólnopolskim Przeglądzie Medycznym. Występuje na festiwalach designu m.in. Łódź Design Festiwal popularyzując ideę designu wspomagającego zdrowienie. Architektka prowadząca w biurze m+design. (mplusdesign.eu).

Uzgadnianie projektów pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Teoria i praktyka uzgadniania projektów w postaci elektronicznej.
szkolenie archiwalne z dnia 04-06-2024, Gdańsk - PO/0055/Std/2024

Przedmiotem szkolenia jest uzgadanianie projektów pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej (zwanego dalej Uzgodnieniem) ze szczególnym uwzględnieniem uzgadaniania dokumentacji sporządzonej w wersji elektronicznej. W trakcie szkolenia zostaną omówione wymagania przepisów dotyczących uzgdniania projektów wynikające zarówno z ustaw jak i przepisów wykonawczych, w szczególności z Rozporządzenia Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie uzgadniania projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego oraz projektu urządzenia przeciwpożarowego pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej (Dz. U. z 2023 r. poz. 1563) (zwanego dalej Rozporządzeniem)
W drugiej części omówione zostaną różnice w uzgadnianiu projektu zagospodarowania działki lub terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego oraz projektu urządzenia przeciwpożarowego. pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. W podsumowaniu będą omówione praktyczne przykłady oraz uwagi zgłaszane w trakcie uzgadniania projektów w wersji elektronicznej.

Zmiana rozporządzeń w sprawach warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
szkolenie archiwalne z dnia 04-06-2024, Poznań - WP/0040/Std/2024

Omówienie zmian w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz zmian w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Obszar Oddziaływania Obiektu / szkolenie on-line
szkolenie archiwalne z dnia 29-05-2024, Wrocław - DS/0049/Std/2024

Celem szkolenia jest: kompleksowe omówienie problematyki związanej z analizą Obszaru Oddziaływania Obiektu.

Uwaga : link do szkolenia prześlemy w dniu szkolenia do godz. 12.00.

Obszar Oddziaływania Obiektu / szkolenie stacjonarne w siedzibie DSOIA RP
szkolenie archiwalne z dnia 29-05-2024, Wrocław - DS/0050/Std/2024

Celem szkolenia jest: kompleksowe omówienie problematyki związanej ze sporządzaniem analizy Obszaru Oddziaływania Obiektu.