Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Środowisko, Zdrowie, Bezpieczeństwo i Ergonomia dla architektów 2024 / Projektowanie PROBEZPIECZNE-dyrektywy europejskie, prawo krajowe, plan BIOZ, przykłady rozwiązań projektowych.
DS/0037/Std/2022

2024-06-11

14:00 - 14:15

Rejestracja uczestników

14:15 - 17:00

PROGRAM SZKOLENIA

14:15 – 14:45  Metodyka projektowania pro-bezpiecznego – Łukasz Zagajewski, Skanska Residential Development Poland.
Wyjaśnienie podstawowych pojęć wraz z podaniem przykładów, rys historyczny podejścia „Safety by design”, wyjaśnienie dyrektyw europejskich oraz prawa krajowego, gdzie jest mowa o uwzględnieniu aspektów bhp w projektowaniu budynków w różnych fazach życia projektu, hierarchia kontroli ryzyka.
 
14:45 – 15:05  Informacja do planu BIOZ, czyli projektowanie z uwzględnieniem bezpieczeństwa na placu budowy - Arkadiusz Kielasiak, Vastint Poland.
Cel opracowania informacji do planu BIOZ, omówienie zakresu dokumentu określonego w przepisach i jak można rozwinąć i opisać poszczególne rubryki, omówienie jak się z tego korzysta u nas w firmach np. rejestr ryzyk, warstwa bhp na rysunkach, warstwy w BIM itd. Pokazanie jak realnie to narzędzie może być pomocne w późniejszym planowaniu bhp.
15:05 – 15:45  Przykłady rozwiązań projektowych poprawiających bezpieczeństwo na placu budowy - Łukasz Bartnicki, Archicom  i Andrzej Czenczek, Echo Investment.
Omówienie wybranych przykładów niewłaściwego zaprojektowania rozwiązań architektonicznych i instalacyjnych, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo na placu budowy.
15:45 – 16:15  Przykłady rozwiązań projektowych poprawiających bezpieczeństwo użytkowników budynków i ekip serwisowych – Arkadiusz Kielasiak, Vastint Poland; Łukasz Zagajewski, Skanska Residential Development Poland.
Omówienie wybranych przykładów niewłaściwego zaprojektowania rozwiązań architektonicznych i instalacyjnych, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników budynków oraz ekip serwisowych.
 
16:15 – 17:00  Podsumowanie, catering, rozmowy kuluarowe, zakończenie spotkania.
Prowadzenie spotkania: Ewa Łydkowska, Vastint Poland.
 

Prelegenci :

Arkadiusz Kielasiak. EHS Manager w Vastint Poland. Jest odpowiedzialny za rozwijanie polityki bezpieczeństwa firmy oraz wdrażanie systemów zarządzania BHP na projektach budowlanych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży, zdobywane między innymi podczas pracy w renomowanych firmach takich jak KMW Facility Management, Skanska Property Poland i Aldesa Polska. Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, a także studia podyplomowe z zakresu BHP na tej samej uczelni. Jest jednym z inicjatorów porozumienia Developers’ Alliance for Sustainability, którego jest współliderem.
 
Łukasz Zagajewski. Menadżer ds. Efektywności Operacyjnej, BHP i Środowiska Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.. Certyfikowany specjalista BHP (NEBOSH), inspektor ochrony przeciwpożarowej, trener oraz audytor wewnętrzny z ponad 13-letnim doświadczeniem w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem i zapobiegania stratom w branży nieruchomości i budownictwa. Od 2011 roku wspierający w działaniach Generalnego Wykonawcę a od 2016 Inwestora, nadzorując wdrożenie wymagań prawnych oraz wytycznych zbudowanych w oparciu o  normy ISO 14001 i 45001. Jeden ze współinicjatorów porozumienia Developers’ Alliance for Sustainability.
Łukasz Bartnicki. Head of EHS w Archicom S.A. Zarządzanie i doskonalenie bezpieczeństwa pracy z szerokim spojrzeniem na cały proces deweloperski – projektowanie, planowanie i organizacja, monitorowanie i wdrażanie działań korygujących podczas realizacji prac. Ponad 13 letnie doświadczenie w BHP w branży budowlanej.
Andrzej Czenczek. Od 12 lat jest związany z BHP w budownictwie. Od 8 lat jako EHS Manager, oraz Auditor Wewnętrzny 14001/45001 w Echo Investment, zajmuje się wdrożeniem, monitorowaniem oraz utrzymaniem standardów BHPiOŚ  w organizacji oraz ISO 14001 - 45001, od etapu zakupu nieruchomości do uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Porozumienie Deweloperów i Inwestorów Zastępczych to inicjatywa powołana do życia w 2022 roku, której głównym celem jest promocja, wzajemne wsparcie i współpraca w obszarze zrównoważonego rozwoju sektora nieruchomości. Sygnatariusze i firmy zrzeszone w Porozumieniu w szczególności koncentrują się na propagowaniu kultury BHP oraz tworzeniu bezpiecznych środowisk pracy, które zapewniają zdrowie i życie pracownikom budowlanym, a także bezpieczeństwo osobom korzystającym z gotowych obiektów.
 
The Lounge by Vastint to autorska koncepcja ekskluzywnych salonów biznesowych, dostępnych wyłącznie dla najemców europejskich kompleksów Business Garden oraz ich podróżujących pracowników. The Lounge, będący uzupełnieniem tradycyjnych biur, oferuje nieformalne strefy do pracy indywidualnej i zespołowej oraz nowoczesne sale konferencyjne. To idealne miejsce na spotkania służbowe, prezentacje oraz kameralne imprezy networkingowe. Elegancki wystrój i przemyślany design salonu tworzą inspirującą atmosferę, która zapewnia użytkownikom wyjątkowe doświadczenia.
 

Miejsce
The Lounge Business Garden
ul. Legnicka 48 A, budynek A
Wrocław
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

71 344-33-69
dolnoslaska@izbaarchitektow.pl