Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

HoReCa/arch: trendy rynku, współpraca z inwestorem, praktyczne przykłady realizacji: hotele, restauracje, kawiarnie, apartamenty krótkoterminowe/szkolenie stacjonarne
DS/0032/War/2023

Cel szkolenia: znajomość zagadnienia projektowania hoteli i restauracji.

2023-09-20

11:45 - 15:00

SZKOLENIE

PROGRAM:

11:45 - 12:00 Rejestracja gości.


12:00 - 12:15  Michał Jakubowski „HIMACS: higiena, ognioodporność, wytrzymałość - nieskończone możliwości projektowe dla HoReCa”.

12:15 - 12:30 Adam Nizio „Dobre praktyki w wyposażaniu obiektów hotelowych, case studies Polflor”.

12:30 – 12:50 Michał Jakubowski „Folia Benif – najprostszy sposób na drugie życie Twojego wnętrza”.

13:00 – 13:20 Piotr Frąckowiak „Trwałe plamoodporne wykładziny dywanowe SmartStrand”.

13:20 - 13:40 Maciej Olejniczak „Drzwi obrotowe – doskonały wiatrołap”.

13:40 - 14:00  Przerwa na kawę.

14:00 - 14:30  Aneta Stępkowska „Projekt architektoniczny hotelu - współpraca z inwestorami a wyzwania operacyjne branży hotelarskiej: projekty hoteli – trendy, tradycja i nowoczesność – siła biznesu hotelarskiego. Estetyka i jej praktyczna efektywność oraz funkcjonalność. Pokój hotelowy, części publiczne oraz powierzchni konferencyjnych do wynajmu. Wymagania użytkowe i funkcjonalne Wymagania komercyjne – hotel jako przedsięwzięcie biznesowe. Współpraca z inwestorem oraz operatorem hotelu, praktyczne wskazówki. Obiekty lifestylowe oraz storytelling w hotelarstwie.  

14:30 – 15:00 arch. Małgorzata Lipień „Longstay Hotel - B10 Wrocław” Hotel przy ulicy Bolkowskiej we Wrocławiu, został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski Architekci dla Vastint Poland w ramach kompleksu B10. Obiekt położony jest w dynamicznie rozwijającej się części miasta, nieopodal Business Garden Wrocław. Znajdzie się w nim funkcjonalna recepcja, mała restauracja oraz 115 komfortowych pokoi. Projekt wnętrz, wybór materiałów, kolekcji mebli i stylizacji uwzględnia lokalny kontekst. Przed budynkiem zaplanowano szeroki dziedziniec, który stworzy przyjazną, swobodną przestrzeń do wypoczynku i rekreacji w otoczeniu zieleni dla pracujących tu osób, gości i przechodniów. Operatorem hotelu będzie firma Hotel Co 51, należąca do Grupy Vastint.
 
Ok. 15:00 Dla chętnych zwiedzanie hotelu.

Uwaga: budynek hotelu jest jeszcze przed odbiorem,  a w związku z tym wykonawca przedstawił wszystkim osobom chętnym na zwiedzanie obiektu niżej wymienione warunki wizyty na placu budowy:
  1. Osoby, które chcą wejść na teren budowy muszą mieć ubrane długie spodnie, buty na grubej płaskiej podeszwie i koniecznie z zakrytymi palcami i piętą.
  2. Każdy uczestnik wycieczki będzie musiał założyć kask i kamizelkę. (Organizator będzie dysponował nimi)
  3. Każdy będzie zobowiązany do podpisana oświadczenia wymaganego przez generalnego wykonawcę.
Prowadzący

architekt, od 2020 roku związana z pracownią APA Wojciechowski Architekci. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, studiowała również w Stanach Zjednoczonych, na University of Tennessee School of Art & Architecture w Knoxville oraz odbywała zagraniczne praktyki studenckie w Chicago i staż zawodowy w Baltimore. Ukończyła warsztaty przewodników po Krakowie - Stowarzyszenie Oświatowe „Zamek Królewski w Krakowie”, pilot wycieczek zagranicznych PTTK . Bierze udział w wielu projektach, między innymi: Riverview II, Młode Miasto w Gdańsku, a także Kompas w Gdyni.

hotelarz od 1989 roku. Ukończyła Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1 sierpnia 2020 roku jest dyrektorką generalną w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Ponad 10 lat kierowała Hotelem Courtyard by Marriott Warsaw Airport, była odpowiedzialna za oddanie do użytku pierwszego w Polsce Hotelu Renaissance w Warszawie, 2 lata była dyrektorką Hotelu Ossa Congress & SPA, 2 lata była zastępczynią dyrektora Holiday Inn w Warszawie. Będąc dyrektorką ds. operacyjnych kierowała zmianą marki hotelu Forum z Inter-Continental Hotels Corporation na Novotel Centrum Warszawa sieci Accor. Członek Zarządu w Warszawskiej Organizacji Turystycznej do 2020 roku. Zaangażowana w inicjatywy społeczne i kulturalne w Gdyni. Członek Gdyńskiej Rady Turystycznej. Miłośniczka dań z różnych stron świata, literatury faktu, wspomnień, podróży. Kocha kino. Mama córek bliźniaczek i ich mężów.

Miejsce
organizator: Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP, Eduarch
Business Garden
Wrocław, ul. Legnicka 48 b budynek A, piętro 5
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

71 344-33-69
dolnoslaska@izbaarchitektow.pl