Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

HoReCa/arch: trendy rynku, współpraca z inwestorem, praktyczne przykłady realizacji: hotele, restauracje, kawiarnie, apartamenty krótkoterminowe/szkolenie stacjonarne
WM/0034/War/2023

Cel szkolenia: znajomość zagadnienia projektowania hoteli i restauracji.

2023-10-05

11:45 - 12:00

12:00 - 15:00

SZKOLENIE

PROGRAM:

11:45 - 12:00 Rejestracja gości. Zaproszenie do pozostawienia wizytówek-loteria wizytówkowa na zakończenie spotkania 

12:00-12:15 Jacek Tokarski HIDA-Co dalej z branżą HoReCa                                                     (dane bieżące,wnioski,perspektywy)?

12:15 - 12:40  Michał Jakubowski „HIMACS: higiena, ognioodporność, wytrzymałość - nieskończone możliwości projektowe dla HoReCa”.

12:40 - 13:00 Adam Nizio „Dobre praktyki w wyposażaniu obiektów hotelowych, case studies Polflor”.

13:00 – 13:20 Piotr Frąckowiak „Trwałe plamoodporne wykładziny dywanowe SmartStrand”.

13:20 - 13:50  Przerwa na kawę.

13:50 - 14:40   Jacek Tokarski HIDA „Przygotowanie inwestycji hotelowej – jak projektować, aby hotel stał się rentowny dla Inwestora?”
 1.  kluczowych parametrów inwestycji hotelowej
  1. Chłonność, kształt, głębokość traktów, wysokość kondygnacji
  2. Analiza komercyjna i finansowa
  3. Koncepcja
  4. Brand / Operator
  5. Projekt architektoniczny
   1. GC
   2. uzgodnienia z siecią
   3. uzgodnienia z operatorem
  6. Projekt wykonawczy
 2. Jak zachować proporcje powierzchni wg funkcji?
  1. Hotel biznesowy / miejski
  2. Hotel kurortowy
  3. Hotel condo
  4. Mix typów : condo hotel, aparthotel, apartamenty wakacyjne
  5. Mix funkcji, Hotel + : biuro, retail, PRS, akademik
 3. Czego zawsze brakuje w projektach inwestycyjnych?
  1. Zysku z inwestycji
  2. Oszczędności w kosztach budowy
 4. Gdzie szukać inspiracji w dobrze zaprojektowanych budynkach
Ok.14:40 -Loteria wizytówkowa
 
Ok. 14:45-  Dla chętnych zwiedzanie hotelu TIFFI.

Prelegenci:
Jacek Tokarski, CEO & Założyciel HIDA - od ponad 18 lat związany z sektorem nieruchomości hotelowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Były Dyrektor Operacyjny w Hotel Professionals i Analityk Inwestycyjny w dziale Hospitality, Investment i Office w Colliers International. Od roku 2021 właściciel agencji doradczej HIDA. W swoim portfolio zawodowym może pochwalić się ponad 500 zrealizowanymi projektami hotelowymi – kompleksowym doradztwem dla inwestorów i deweloperów w procesie przygotowania inwestycji hotelowej, a także udziału w procesie pozyskania marki  i negocjacji umowy z globalnymi sieciami hotelowymi. W swojej karierze pracował dla największych marek z sektora nieruchomości komercyjnych. Wśród nich m.in.: Apsys , Ghelamco, Globalworth, Marvipol, Atenor, Griffin, IMS Budownictwo, Golub Gethouse, HB Reavis, White Star, Liebrecht & Wood, Echo Investment, Budizol…https://hida.com.pl
Adam Nizio - Prezes Zarządu Polflor Sp. z o.o. Ekspert w zakresie pokryć podłogowych, pracuje w branży posadzek od blisko 30 lat. Polflor to przedstawiciel w Polsce takich fabryk/brandów jak: Polyflor, Shaw Contract, SmartStrand, LX Hausys, Expona, Condor, Artigo i Dickson.
Michał Jakubowski - absolwent Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu - Sprzedaż Zagraniczna. Country Manager w LX Hausys Europe od 2019 r., uprzednio przez 4 lata, jako Specjalista ds. Exportu w Kratki.pl (12 państw w Europie oraz rozwijanie sprzedaży w Ameryce Północnej).
Obecnie odpowiedzialny za promocję, strategię sprzedaży i strategię marketingową na rzecz HIMACS i HFloor podłóg winylowych. Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski Formacji Latino Amerykańskich oraz reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy oraz Świata. Absolutny fanatyk kolarstwa górskiego.
Piotr Frąckowiak - Business Development Manager w LANO NV. Odpowiedzialny za rynek hotelowy i rezydencyjny wykładzin dywanowych w krajach Europy Wschodniej. Od ponad dwudziestu lat aktywnie uczestniczy w rozwoju i marketingu produktów jak i koordynacji wielu prestiżowych projektów w całej Europie.
 
 
Prowadzący
Miejsce
organizator:Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Architektów RP, Eduarch
1 Maja 13
tel. 697 886 051 10-117 Olsztyn
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

697 886 051
wm@iarp.pl