Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

„Kolor w projekcie architektonicznym 2023” /szkolenie stacjonarne
DS/0042/War/2023

Cel szkolenia: poszerzenie wiedzy z obszaru używania koloru w projekcie architektonicznym.

2023-12-07

12:00 - 15:45

SZKOLENIE

11:30 - 12:00 Rejestracja gości, możliwość zwiedzania MWW i wystawy Partnerów
12:00 – 12:15 Iga Chromińska „MWW – kolor w muzeum?”
12:15 – 12:35 Łukasz Komorowski „Kolory i powierzchnie EQUITONE.  Kolorystyka obiektów architektury użyteczności publicznej, komercyjnych i mieszkaniowych”.
12:35 – 12:55 Agata Lamot „Zasady projektowania fasad wentylowanych z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów elewacyjnych CEDRAL”.
12:55 – 13:15 Wojciech Kudryński „Barwy szkła w architekturze”.
13:15 – 13:25 Jarosław Ilcewicz „Kolor na posadzce. Przykłady zastosowań, możliwości technologiczne
oraz ograniczenia w rozmowie o kolorach pomiędzy: architektem, inwestorem i fabryką. Doświadczenia
i dobre praktyki fabryk Artigo i Vorwerk”.
13:25 – 14:10  dr inż. arch. Justyna Tarajko-Kowalska „Kolor w architekturze - o świadomym kształtowaniu kolorystyki architektonicznej, między innymi: czym jest kolor dla architekta i jakie są jego funkcje we współczesnej architekturze? Jak pracować z kolorem: czynniki wyboru zestawu barwnego dla danego typu obiektu, kolor nominalny a postrzegany. Co i jak wpływa na odbiór koloru w przestrzeni?”
14:10 – 14:30  Przerwa, kolorowy poczęstunek, business-mix.
14:30 – 14:50  Aleksandra Krawsz - Kubica „Rola koloru we wnętrzach publicznych wg. Kinnarps:
- na co zwrócić uwagę stosując kolory w przestrzeniach publicznych,
- jak kolory wspomagają funkcje różnych typów przestrzeni pracy, nauki i odpoczynku,
- jakie cechy wykończeń warto wziąć pod uwagę przy tworzeniu zdrowego środowiska do pracy,
  nauki i opieki”.
14:50 – 15:10 Przemysław Okoń „Villeroy & Boch: kompetencje kolorystyczne w projektowaniu wnętrz - doświadczenie firmy w wykorzystaniu koloru w aranżacji wnętrz; sylwetki projektantów, którzy tworzyli kolekcje kolorowej ceramiki, najnowsze trendy kolorystyczne oraz sposób w jaki korzysta z nich Villeroy&Boch: koło kolorów oraz schematy łączenia barw”.
15:10 – 15:45 mgr inż. arch. Karolina Rochman - Drohomirecka „Kolor autentycznej architektury”.
 
Prowadzący

nauczyciel akademicki. Od 2001 roku pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego. Jest autorką przeszło 60 artykułów i licznych wykładów o tematyce barwy w architekturze i urbanistyce. Uczestniczyła w wielu konferencjach i sesjach naukowych poświęconych barwie m.in. w kongresach AIC (Międzynarodowe Stowarzyszenie Barwy). Od 2019 roku jest również corocznie członkiem komitetów naukowych konferencji AIC oraz GDC (Gruppo di Colore). Jest aktywnym recenzentem
w czasopiśmie Color Research and Application. Od 2005 r. jest członkiem grupy studialnej AIC Environmental Color Design Study Group. Jest również autorką i współautorką kilku opracowań wykonanych na zlecenie producentów farb i tynków zewnętrznych, wspomagających wybór barw elewacyjnych. W swojej pracy badawczej koncentruje się szczególnie na zagadnieniach związanych
z kolorem w środowisku zbudowanym.

architekt & kolorysta. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i oraz Wydziału Architektury HAWK Hildesheim w Niemczech. Doświadczony architekt i kolorysta. Ma na swoim koncie liczne realizacje projektów miejskich i wnętrz. Specjalista w zakresie pracy z kolorem, którego znajomość doskonaliła w Niemczech, na początku jako studentka, następnie pracownik na Wydziale Farb Design HAWK Hildesheim i w Hiszpanii, skąd przywiozła niezwykłą umiejętność używania koloru jako niezwykłego narzędzia w projektowaniu.

Miejsce
organizator: Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP, Eduarch
Muzeum Współczesne Wrocław
pl. Strzegomski 2 Wrocław
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

71 344-33-69
dolnoslaska@izbaarchitektow.pl