Warsztaty z obrazem „Jezioro Keitele” Akseli Gallen Kallela. Gr. 1.
PO/0058/War/2023

Poznanie sztuki nawiązującej do piękna i harmonii w krajobrazie. Poznanie techniki pasteli suchych i efektów fakturowych. Włączenie sztuki do codziennego życia jako źródła rozwoju i lepszego samopoczucia.
1.Przedstawienie obrazu i autora. Krótkie opowiadanie o czym jest obraz, kiedy był malowany, skąd pochodzi.
2. Spacer po obrazie. Krótka, 5 minutowa wędrówka po szczegółach obrazu, aby dostrzec fakturę, kolory, ukryte szczegóły i strukturę płótna. Zwracamy uwagę na najważniejsze elementy budujące atmosferę ciszy i harmonii krajobrazu.
3. Włączenie muzyki do procesu twórczego jako arteterapii.


2025-01-11

10:00 - 10:10

Powitanie uczestników

10:10 - 11:30

Warsztaty z obrazem „Jezioro Keitele” Akseli Gallen Kallela.

11:30 - 11:45

Prezentacja i omówienie prac

Prowadzący

Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Jerzego Ostrogórskiego oraz prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Uzyskała specjalizację w pracowni Ceramiki u prof. Henryka Luli, Grafiki Warsztatowej i Tkaniny. Dyplom uzyskała w 1993 roku z Malarstwa i Grafiki. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i zagranicą, między innymi w Anglii i Niemczech. Jej prace znajdują się obecnie w kolekcjach prywatnych oraz instytucjach państwowych, na przykład w Muzeum Narodowym w Gdańsku. W swojej artystycznej działalności inspiruje się głównie naturą, tworząc zarówno tradycyjne prace malarskie, jak i asamblaże wzbogacane elementami z drewna, metalu bądź papieru.

Miejsce
Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP
Targ Węglowy 27
80-836 Gdańsk
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

58 300 06 56
pomorska@izbaarchitektow.pl

Cel
Poznanie twórczości i przesłania Akseli Gallen Kallela jako malarza zwracającego uwagę na ochronę środowiska i świadomość naturalnego piękna krajobrazu. Włączenie obrazu, malarstwa, muzyki jako innowacyjnych narzędzi proekologicznych. Zapoznanie się z internetowymi źródłami edukacji kulturalnej, ułatwiającymi jej dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami tj. starsi, zapracowani, o ograniczonej mobilności, czy nawet pozostających z małymi dziećmi. Praca plastyczna pokierowana głębią własnych spostrzeżeń i wrażeń z obrazu jako arteterapia. Wspólna wystawa prac, która może być eksponowana i promowana w social mediach i na stronie organizatora.
Aby zarejestrować się na szkolenie, musisz się zalogować!