Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Termoizolacje dachów płaskich i pochyłych: rodzaje, cechy, prawidłowe systemy materiałowe
MA/0054/Std/2015

Termoizolacyjne systemy materiałowe w kontekście rosnących wymagań termicznych powodujących powstawanie nowych systemów i nowych zasad ich stosowania w odniesieniu do dachów płaskich i pochyłych, z uwzględnieniem ich specyfiki.

2015-09-24

12:45 - 13:00

Rejestracja

13:00 - 14:00

Termoizolacje dawniej i dzisiaj

Przegląd rodzajów termoizolacji stosowanych w przegrodach budowlanych dawniej i dzisiaj. Omówienie podstawowych i najpopularniejszych systemów materiałowych z wyjaśnieniem ich działania oraz przedstawienie najnowocześniejszych materiałów izolujących.

14:00 - 14:45

Dlaczego wełny mineralne są mokre?

Prezentacja działania najpopularniejszych termoizolacji z wełen mineralnych na przykładzie dachów pochyłych. Przyczyny powstawania zawilgocenia wełny mineralnej. Zastosowanie wełny mineralnej - jak zaleta może być wadą.
 

14:45 - 15:05

Poliuretany, jako nowy gracz na dachu – wykład firmy Balex Metal

Omówienie  właściwości i przewagi termoizolacji poliuretanowych w kontekście obecnych i przyszłych wymagań warunków technicznych dla budownictwa. Pokazanie zalet termoizolacji PIR w kontekście wymagań współczynnika U oraz zielonego budownictwa.

15:05 - 15:20

Membrany SealEco EPDM, przykłady zaawansowanej bariery przeciwwodnej – wykład firmy SealEco

Przedstawienie wybranych aspektów projektowania dachów płaskich, tarasów (w tym zielonych), oczek wodnych i zbiorników.  Case study - uszczelnienia donic w Afrykarium we Wrocławiu.

15:20 - 15:35

Przerwa

15:35 - 15:50

Rola okien dachowych w budownictwie energooszczędnym – wykład firmy Velux

Omówienie i przedstawienie bilansu energetycznego i jego zależności od doboru okien (typu i wielości), ich usytuowania a także sposobu montażu w połaci dachowej. Okna Nowej Generacji wykonane w unikalnej technologii  Thermotechnology™.  Zaprezentowanie programów wspomagających projektowanie w zakresie prawidłowego doświetlenia pomieszczeń światłem dziennym - Daylight visualizer oraz w zakresie bilansu energetycznego budynku – Energy&Indoor Climate visualizer.

15:50 - 16:50

Dobre i lepsze systemy materiałowe z zastosowaniem pianek PIR

Prezentacja możliwych układów materiałowych z omówieniem zalet i wad wobec ogólnych teorii dachów. Przegląd typowych problemów pianek natryskowych. Przykłady udanego układu mieszanego ułatwiającego uzyskanie szczelności powietrznej.

16:50 - 17:15

Podsumowanie tematów

Pytania, dyskusja, dla chętnych indywidualne konsultacje
z prowadzącym.
Prowadzący
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Większość jego działalności zawodowej związana jest z budownictwem. Od początku lat 90-tych jego specjalnością jest technika dachowa. Prowadził firmy remontowo-budowlane i handlowo-konsultacyjne. Pracował dla wielu producentów materiałów pokryciowych. Ma uprawnienia rzemieślnicze w dziedzinie stolarki budowlanej i dekarstwa.
Miejsce
Centrum Konferencyjne Atrium Budynek Atrium Tower
Al. Jana Pawła II 25 (III piętro)
Warszawa
Sponsorzy