Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Termoizolacje dachów płaskich i pochyłych: rodzaje, cechy, prawidłowe systemy materiałowe
MP/0070/Std/2015

Zaznajomienie z tematyką termoizolacji dachów płaskich i pochyłych w kontekście najnowszych rozwiązań i systemów materiałowych.

2015-11-23

15:45 - 16:00

Rejestracja uczestników;

16:00 - 17:00

Termoizolacje dawniej i dzisiaj.

Przegląd rodzajów termoizolacji stosowanych w przegrodach budowlanych dawniej i dzisiaj. Omówienie podstawowych i najpopularniejszych systemów materiałowych z wyjaśnieniem ich działania oraz przedstawienie najnowocześniejszych materiałów izolujących.

17:00 - 17:45

Dlaczego wełny mineralne są mokre?

Prezentacja działania najpopularniejszych termoizolacji z wełen mineralnych na przykładzie dachów pochyłych. Przyczyny powstawania zawilgocenia wełny mineralnej. Zastosowanie wełny mineralnej - jak zaleta może być wadą.

17:45 - 18:05

Poliuretany, jako nowy gracz na dachu - wykład firmy Balex Metal;

Omówienie  właściwości i przewagi termoizolacji poliuretanowych w kontekście obecnych i przyszłych wymagań warunków technicznych dla budownictwa. Pokazanie zalet termoizolacji PIR w kontekście wymagań współczynnika U oraz zielonego budownictwa.
 

18:05 - 18:25

Membrany SealEco EPDM, przykłady zaawansowanej bariery przeciw wodnej - wykład firmy SealEco;

Przedstawienie wybranych aspektów projektowania dachów płaskich, tarasów (w tym zielonych), oczek wodnych i zbiorników.  Case study - uszczelnienia donic w Afrykarium we Wrocławiu.

18:25 - 18:40

Przerwa kawowa

18:40 - 19:00

Rola okien dachowych w budownictwie energooszczędnym - wykład firmy Velux;

Omówienie i przedstawienie bilansu energetycznego i jego zależności od doboru okien (typu i wielości),
ich usytuowania a także sposobu montażu w połaci dachowej. Okna Nowej Generacji wykonane w unikalnej technologii  Thermotechnology™.  Zaprezentowanie programów wspomagających projektowanie w zakresie prawidłowego doświetlenia pomieszczeń światłem dziennym - Daylight visualizer oraz w zakresie bilansu energetycznego budynku – Energy&Indoor Climate visualizer.

19:00 - 19:50

Dobre i lepsze systemy materiałowe z zastosowaniem pianek PIR.

Prezentacja możliwych układów materiałowych z omówieniem zalet i wad wobec ogólnych teorii dachów. Przegląd typowych problemów pianek natryskowych. Przykłady udanego układu mieszanego ułatwiającego uzyskanie szczelności powietrznej. 
Prowadzący

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Większość jego działalności zawodowej związana jest z budownictwem. Od początku lat 90-tych jego specjalnością jest technika dachowa. Prowadził firmy remontowo-budowlane i handlowo-konsultacyjne. Pracował dla wielu producentów materiałów pokryciowych. Ma uprawnienia rzemieślnicze w dziedzinie stolarki budowlanej i dekarstwa.

Miejsce
Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP
ul. Kraszewskiego 36
30-110 Kraków
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

12 427-26-47
malopolska@izbaarchitektow.pl

Sponsorzy