Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Wybrane problemy stosowania Warunków Technicznych w zakresie energooszczędności i ubezpieczeń budynków
WP/0084/Std/2014

Poznanie nowej metodologii obliczeń energetycznych w stosunku do Warunków Technicznych oraz zapoznanie się z wytycznymi do obliczeń

Omówienie projektowania obiektów w kontekście uzyskania optymalnych warunków ubezpieczenia

Poznanie nowych rozwiązań i materiałów elewacyjnych


2015-12-02

12:45 - 13:00

Rejestracja uczestników

13:00 - 13:45

Baumit - nowe materiały w systemach dociepleń

Baumit to firma produkująca materiały elewacyjne w zakresie systemów ociepleniowych i renowacyjnych, tynki maszynowe, podkłady podłogowe, kleje i zaprawy do płytek i wiele innych produktów chemii budowlanej. 

Przedstawienie nowości dotyczących materiałów elewacyjnych.

Pytania i dyskusja.

Prezentacja - Tadeusz Zieliński

13:45 - 14:00

Przerwa kawowa

14:00 - 15:00

Nie wystarczy zbudować, trzeba jeszcze ubezpieczyć

Jeszcze kilka lat temu dowolny budynek zgodny z przepisami ubezpieczało się bez problemu. Te czasy bezpowrotnie minęły, bo po serii pożarów nowych obiektów i podliczeniu strat, ubezpieczyciele starannie oceniają ryzyko i od niego uzależniają, za ile  i pod jaki warunkami, a nawet, czy w ogóle ubezpieczą obiekt. A poważny inwestor nie podejmie  ryzyka prowadzenia działalności w obiekcie nieubezpieczonym.  Jak uniknąć wysokich kosztów wprowadzania dodatkowych zabezpieczeń przeciwpożarowych po ukończeniu inwestycji? Skutecznie i radykalnie można je ograniczyć, jeśli od pierwszych chwil projektant konsultuje założenia i koncepcje z ubezpieczycielem. Co jest istotne dla ubezpieczycieli, jak przez odpowiednie podejście do projektowania minimalizować koszty bezpieczeństwa pożarowego, a jednocześnie ograniczać ryzyko – praktyczne rozwiązania, poparte przykładami,  przedstawi doświadczony specjalista ds. oceny ryzyka inż. Marek Łastowski.
 

15:00 - 15:15

Przerwa kawowa

15:15 - 16:00

Nowa metodologia obliczeń energetycznych a Warunki Techniczne

Zmianie uległa metodologia obliczeń energetycznych. Architekt rzadko sam liczy charakterystykę energetyczną, ale w celu przygotowania projektowanej charakterystyki musi podać wiele wytycznych do obliczeń. Co się zmieniło, jakie elementy budynku i jakie rozwiązania będą grały coraz większą rolę w charakterystyce energetycznej. Prowadzenie - Piotr Pawlak, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego i Specyfikacji ROCKWOOL Polska. 

Pytania i odpowiedzi

16:00 - 16:15

Przerwa kawowa

16:15 - 17:00

Fasady wentylowane – skomplikowane termicznie

Fasada wentylowana z okładzinami panelowymi to coraz częściej wybierane rozwiązanie, nie tylko w budynkach komercyjnych, ale i mieszkalnych. Rozwiązanie wysoce atrakcyjne, ale niedoskonałe od strony cieplnej. Systemy mocowania paneli stanowią zaskakująco poważne osłabienie cieplne ściany i w celu spełnienia wytycznych zawartych w Warunkach Technicznych konieczne jest poprawne rozwiązanie detali mocowania konstrukcji wsporczej, a nierzadko zastosowanie innych niż typowe konsol montażowych. Obliczenia pokazują, że jest to poważne wyzwanie dla projektanta. Zweryfikowane rozwiązania techniczne ROCKWOOL +  ROCKPANEL. Poprowadzi Piotr Pawlak, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego i Specyfikacji ROCKWOOL Polska.

17:00 - 17:30

Pytania i dyskusja

Prowadzący
Miejsce
Sala Konferencyjna WOIA RP
Stary Rynek 56
61-772 Poznań
Sponsorzy