Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Cyfrowy model budynku – nowe możliwości dla pracowni architektonicznych
ZP/0014/War/2013

Zastosowanie BIM (Building Information Modeling) w praktyce zawodowej architekta.

Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) jako metoda usprawnienia procesu projektowego i zarządzania logistyką budowy.

Zintegrowany model cyfrowy budynku jako źródło informacji potrzebnych na etapie projektowania, budowy i zarządzania obiektem w fazie eksploatacji.

2013-07-09

16:15 - 16:30

Rejestracja uczestników szkolenia

Rejestracja uczestników szkolenia

16:30 - 17:25

Cyfrowa inwentaryzacja: fotogrametria i skan laserowy.

  • Przy pomocy Autodesk ReCap architekci, inżynierowie i wykonawcy mogą tworzyć inteligentne zbiory danych trójwymiarowych ze skanów laserowych i fotografii. Łatwiejsze staje się uzupełnianie, weryfikowanie i dokumentowanie procesu projektowego w kontekście istniejącego otoczenia.

17:25 - 17:35

Zapraszamy na przerwę kawową z poczęstunkiem

17:35 - 18:30

Dokumentacja projektowa – automatyzacja procesu.

  • Praca na modelu cyfrowym zmienia podejście do tworzenia dokumentacji, która jest generowana automatcznie i zachowuje spójnośc podczas całego procesu powstawania projektu (i zachodzących w nim zmian)
  • Dalsze wykorzystanie modelu cyfrowego BIM: wizualizacja w chmurze, analiza statyczna w chmurze, analiza oświetlenia naturalnego i sztucznego (w 3ds MAX)

18:30 - 19:15

Konsultacje indywidualne dla chętnych

Pytania do prowadzącego, konsultacje i dyskusja.
Prowadzący

Jest architektem, absolwentem Wydziału Architektury Uniwersytetu w Rzymie (Università degli Studi di Roma Tre). Jest członkiem Mazowieckiej Izby Architektów jak rówwnież jej rzymskiego odpowiednika.
W ciągu pięciu lat pracy w Autodesk miał okazję wspierać wiele biur architektonicznych i wielobranżowych we wdrożeniu platformy Autodesk Revit oraz szerzej koncepcji BIM (modelowanie informacji o budynku).

Menedżer ds. rozwiązań dla architektury i budownictwa. W firmie Autodesk od 6 lat odpowiedzialny jest za rozwój rynku architektoniczno-budowlanego i sprzedaż rozwiązań branżowych. Głównym obszarem działań jest współpraca z partnerami na terenie Polski oraz wsparcie klientów Autodesk w implementacji nowych technologii i koncepcji projektowych

Miejsce
Centrum Szkoleń i Konferencji STEM
ul. Celna 3
70-644 Szczecin
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

91 434-74-64
zachodnio.pomorska@izbaarchitektow.pl