Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Dachy i fasady XXI wieku
PO/0013/Std/2013

Szkolenie poświęcone praktycznym problemom nowoczesnych zewnętrznych przegród budowlanych.

Podstawowe zasady projektowania dachów i fasad, ich wentylacja oraz optymalizacja nachylenia.

Najczęściej spotykane błędy w projektowaniu dachów i fasad.

Prezentacja wybranych rozwiązań technicznych i ich zastosowań architektonicznych.

2013-09-12

11:30 - 12:00

Rejestracja uczestników szkolenia

Rejestracja uczestników szkolenia

12:00 - 12:45

Wentylacja dachów i fasad

Wykład obejmuje podstawowe zasady wentylowania dachów i fasad. Prezentuje sposób określania wielkości przestrzeni wentylacyjnych w dachach płaskich i pochyłych według normy DIN 4108-3 wraz z przykładami konkretnych rozwiązań. Określa sposoby budowy szczelin wentylacyjnych oraz wlotów i wylotów wentylacyjnych. Wskazuje na częste błędy w projektowaniu dachów i fasad.

12:45 - 13:30

Dachy o niskich kątach nachyleniach

Wykład przedstawia podział dachów w zależności od kąta nachylenia. Pokazuje podstawowe problemy dotyczące dachów nisko nachylonych (5 - 15°) oraz kryteria doboru kąta nachylenia połaci. Udowadnia, że  dachy nisko nachylone są droższe od tradycyjnie spadzistych (30 - 45°).

13:30 - 13:55

Kolory i efekty farb proszkowych ALESTA – trendy w architekturze

Prezentacja  specjalnych kolekcji farb proszkowych ALESTA. Powłoki proszkowe firmy Axalta Coating Systems kreują  nowe kanony zarówno w wyglądzie
jak i funkcjonalności oraz  spełniają najwyższe wymagania klientów rynku konstrukcyjnego. Odzwierciedlają  najnowsze trendy w designie i kolorystyce  fasad, ram okiennym, drzwi - mają także zastosowanie dla elementów małej architektury.

13:55 - 14:10

Przerwa kawowa

Zapraszamy na kawę, zimne napoje i coś słodkiego.

14:10 - 15:40

Zastosowanie metali we współczesnej architekturze

Historyczny przegląd systemów wykonywania dachów, elewacji, odwodnień i detali architektonicznych. Zalecenia konstrukcyjne dla pokryć dachowych i elewacji metalowych, elewacje perforowane. Detale architektoniczne, rynny i obróbki blacharskie – najczęściej popełniane błędy. Rodzaje i specyfika zastosowania ukrytej rynny. Katalog Nakładów Rzeczowych KNR-45, wycena robocizny, materiału i sprzętu.

15:40 - 16:10

Rodzaje powierzchni i sposoby łączenia blach tytan-cynk RHEINZINK

16:10 - 16:30

Najczęstsze błędy na dachach oraz Indywidualne konsultacje

Wykład omawia błędy popełniane przy projektowaniu i wykonawstwie dachach płaskich, tarasach i dachach pochyłych Możliwość dyskusji i indywidualnych konsultacji z wykładowcami.
Prowadzący
Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Większość jego działalności zawodowej związana jest z budownictwem. Od początku lat 90. jego specjalnością jest technika dachowa. Prowadził firmy remontowo-budowlane i handlowo-konsultacyjne. Pracował dla wielu producentów materiałów pokryciowych. Jest autorem książki „Wentylacja dachów i stropodachów” oraz wielu publikacji w prasie branżowej (Izolacje, Materiały Budowlane).
Miejsce
Scandic Gdańsk, Sala Gdańsk
ul. Podwale Grodzkie 9
80-895 Gdańsk
Organizatorzy
  • Współorganizator: EduArch Projekt