Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

Podstawy akustyki w budownictwie.
DS/0045/Std/2013

Nabycie umiejętności wstępnej oceny pojawienia się zagrożeń natury akustycznej.
Zdobycie umiejętności oceny, w jakich sytuacjach konieczne jest przeprowadzenie projektowania w branżach: ochrona przeciwdźwiękowa, akustyka wnętrza, emisja hałasu do otoczenia.
Poszerzenie wiedzy dotyczącej zakresu i etapów działania w ramach projektowania obiektów budowlanych.2019-06-24

11:00 - 13:00

Cześć I

  1. Kiedy mamy do czynienia z akustyką.
  2. Do czego potrzebny jest akustyk w projektowaniu budynków.
  3. Etapy projektowania akustycznego.
  4. Ochrona przeciwdźwiękowa.
  5. Emisja hałasu do otoczenia.

13:00 - 13:15

Przerwa kawowa

13:15 - 15:15

Cześć II

6. Akustyka wnętrza.
7. Modelowanie akustyki.
8. Pomiary akustyczne.
9. Projektowanie obiektów widowiskowych na przykładzie siedziby NOSPR w Katowicach.
10. Projektowanie zgodnie z wymogami dla Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych.
Prowadzący

od 07.2000 Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki, Katedra Akustyki i Multimediów, Wrocław

Prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu elektroakustyki, projektowanie akustyki wnętrz i systemów elektroakustycznych; kierownik przedmiotów Systemy Elektroakustyczne, Projekt Zespołowy,
członek zespołu doradczego oceniającego dokumentacje projektowe i inwestycje prowadzone przez PWr; wykonywanie pomiarów akustycznych (badanie parametrów akustyki wnętrza, systemów elektroakustycznych), współpracownik Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie w zakresie Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych.

od 05.2004 Pracownia Akustyczna Piotr Kozłowski, Wrocław

Prowadzenie autorskiej pracowni zajmującej się projektowaniem i nadzorowaniem w zakresie akustyki i technologii widowiskowej. Piotr Z. Kozłowski ma na koncie ponad 320 projektów w tym ponad 100 dużych projektów dla obiektów takich jak: filharmonie, opery, teatry, sale koncertowe, studia nagrań, uczelnie, obiekty użyteczności publicznej. Projekty te dotyczyły: elektroakustyki, systemów inspicjenta, akustyki wnętrza, akustyki budowlanej, technologii estradowej. W przypadku wielu z tych tematów Piotr Z. Kozłowski był kierownikiem większego zespołu projektowego, który zajmował się również takimi zagadnieniami jak technologia sceniczna, mechanika sceniczna czy oświetlenie estradowe.

W portfolio Pracowni Akustycznej Kozłowski znajdują takie obiekty, jak: Opera na Zamku w Szczecinie; nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach; Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Poznaniu czy Katowicach, a także Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Opera Wrocławska, Filharmonia Częstochowska, Szkoła Muzyczna I+II stopnia we Wrocławiu i w Katowicach, Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim i wiele innych.


Miejsce
Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP
ul. Wróblewskiego 18
51-627 Wrocław
Forma
Stacjonarne
Kontakt do organizatora

71 344-33-69
dolnoslaska@izbaarchitektow.pl