Zajęcia ceramiczne. Ornament, detal architektoniczny Gdańska w tabliczkach glinianych - Grupa I
PO/0001/War/2020

Zajęcia ceramiczne w glinie polegające na wykonaniu ornamentu rzeźbiarskiego, występującego na elewacjach gdańskich zabytków. Pierwsza część zajęć to spacer ulicami Starego Miasta Gdańska i poznanie wybranych detali na fasadach zabytków. Druga to wykonanie pracy plastycznej w glinie odwzorowując lub inspirując się ornamentem rzeźbiarskim na zabytkach Gdańska.

2020-02-01

09:45 - 10:00

Rejestracja

10:00 - 10:05

Powitanie uczestników

10:05 - 11:05

Zajęcia ceramiczne. Ornament, detal architektoniczny Gdańska w tabliczkach glinianych

Wykonanie pracy ceramicznej w glinie odwzorowując lub inspirując się ornamentem rzeźbiarskim na zabytkach Gdańska.
Prowadzący
Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Jerzego Ostrogórskiego oraz prof. Kiejstuta Bereźnickiego. Uzyskała specjalizację w pracowni Ceramiki u prof. Henryka Luli, Grafiki Warsztatowej i Tkaniny. Dyplom uzyskała w 1993 roku z Malarstwa i Grafiki. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i zagranicą, między innymi w Anglii i Niemczech. Jej prace znajdują się obecnie w kolekcjach prywatnych oraz instytucjach państwowych, na przykład w Muzeum Narodowym w Gdańsku. W swojej artystycznej działalności inspiruje się głównie naturą, tworząc zarówno tradycyjne prace malarskie, jak i asamblaże wzbogacane elementami z drewna, metalu bądź papieru.
Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku pod kierunkiem prof. E.Sitki specjalizacja-ceramika w pracowni prof. H.Luli. Autorka licznych prac na terenie Trójmiasta i całego województwa pomorskiego.
Miejsce
Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP
Targ Węglowy 27
80-836 Gdańsk
Cel
Poznanie techniki rzeźbienia w glinie, posługiwania się narzędziami rzeźbiarskimi. Rozwój wyobraźni plastycznej i usprawnienie zdolności manualnych
Aby zarejestrować się na szkolenie, musisz się zalogować!