Powrót do archiwum

Szkolenie archiwalne

WARSZTATY DLA CZŁONKÓW POOIA RP "Szkice miasta"
PO/0034/War/2021

Nauka szybkiej szkicowej rejestracji krajobrazu miasta i jego elementów, zjawisk przestrzennych, ludzi. Poznanie różnorodnych technik szkicowania, czarno-białych i z zastosowaniem koloru. Wykład online oraz szkicowanie w terenie.

2021-09-09 Dzień 1

17:00 - 17:05

Przywitanie uczestników

17:05 - 19:00

Patrzeć-dostrzegać-odkrywać. Wykład o rodzajach i technikach szkicowania

Szkicowanie miasta jest narzędziem architekta, urbanisty mającego na celu skrótowe, ekspresyjne notowanie form przestrzennych i ich wzajemnych relacji w krajobrazie miasta, a w kategoriach projektowych określa możliwości kształtowania architetury i przestrzeni miejskiej.

2021-09-11 Dzień 2

10:00 - 13:00

Plener - Szkicowanie w terenie

Plener- spotkanie Galeria Metropoilia Gdańsk Wrzeszcz
Uczestnicy otrzymują zestaw materiałów do wykonania szkiców:
-Cienkopis krelarski Mikron 03 (czarny)
-zestaw akwareli Winsor&Newton 8 kolorów Floral,
-pędzel akwarelowy Renesans 
-papier Fabriano
Prowadzący

Architekt, malarz, profesor Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Wydziału Architektury, Inżynierii i Sztuki Sopockiej Szkoły Wyższej, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Universidade da Beira Interior w Covilhã w Portugalii. Prowadzi badania na temat warstwy znaczeniowej współczesnej architektury. Jest autorem książek: Architektura znaczeń oraz Ideogramy Architektury. Między znakiem a znaczeniem. Projektował m.in. Kościół w Wąglikowicach na Kaszubach, Pawilon Gdański na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Sztuki i Architektury Północy w Leeuwarden (Holandia) oraz Art Hotel w Sopocie. Jest współautorem dwóch gdańskich pomników: Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy. Jest współzałożycielem Wioski Artystycznej Wdzydze, członkiem SARP oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jego twórczość w dziedzinie architektury, ceramiki, rysunku i malarstwa była prezentowana na wystawach w kraju i za granicą m.in. w Royal Watercolour Society w Londynie.

Miejsce
Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP
Targ Węglowy 27
80-836 Gdańsk
Forma
Warsztaty
Kontakt do organizatora

58 300 06 56
pomorska@izbaarchitektow.pl